Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ / сторінка 6

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Уникнути їх неможливо, тому що неможливо перейти від однієї форми до іншої без попередньої часткової дезорганізації.
Наголошено, що спроба елімінувати утопічний вимір свідомості та культури була б контрпродуктивною. І навпаки, розуміння утопії як позанаукової форми пізнання, соціальної ілюзії, яка, незважаючи на властиві їй помилки, не протистоїть науці й не зникає з розвитком останньої, а доповнює соціальне знання, пропонує оригінальні підходи та бачення соціальної реальності. Висувається проблема розуміння утопізму як особливого феномена, що проявляється у різних формах суспільної свідомості та видах людської діяльності.
У підрозділі 1.3. “Екзистенційна криза особистості в есхатологічному заломленні” сфокусовано увагу на тому, що людина перебуває в світі не лише як суб’єкт діяльності, агент виробництва, функціонер суспільства. Вона живе і діє в ньому як індивід, який страждає, сподівається, жахається, розуміє, радіє, тобто є індивідно неповторним. Ці міркування з приводу екзистенції впритул підводять нас до думки, що ігнорування цього способу буттєвості, омасовлення та деперсоналізація є причиною духовної кризи, небезпека якої є найбільшою загрозою для майбутнього людства. Стислий аналіз соціальних факторів екзистенційної кризи особистості, серед яких виокремлено: проблему уніфікації індивідної сутності людини філософією Модерну та загострення особистісного конфлікту у вимірі протиріч сучасності наштовхує на висновок про те, що процес ідентифікації особистості є проблематичним з точки зору адекватності існуючим умовам буття. Але водночас кризовий стан має і позитивні аспекти. Розуміння глибинної природи, причин, суперечностей кризи одночасно може бути гарантом можливості її подолання і джерелом соціальної надії.
З метою осмислення кризових станів, котрі є ґрунтом есхатологічного світосприйняття, показано глибинні інваріантні структури психоетальної еволюції українського соціуму за допомогою поняття архетипу, який надає суспільно-історичному “ Я ” певних загальних схем поведінки і мислення. Його використання має необмежені можливості: від дослідження ментальностей великих соціальних спільнот, їх соціального руху до – корегування психофізичного стану індивіда. Окрема увага приділена проблемі візантинізму з його апокаліптичним впливом на українську свідомість, який проявляються на індивідуальному рівні, а саме: втрачається стимул до самовдосконалення, самореалізація відбувається до похилого віку, формується гіпертрофований інфантилізм, зростає потреба в опіці і контролі, зникає почуття відповідальності, потреба у вияві ініціативи. Едукативність для українця означає те, що життєвого покликання можна навчитись, вона дестабілізує нагромадження досвіду і посилює патерналістичність системи освіти. Все, що існує, можна опанувати через навчання, а не через, наприклад, самопізнання чи самоудосконалення. Формується психотип, що постійно шукаючи опіки, намагається отримати поради на всі випадки життя.
Обґрунтовано необхідність підвищення індивідуальної відповідальності за влаштування свого життя та формування людиною нового образу світу, в якому вона живе, та її самої як складової цього світу. Показано важливість самовдосконалення та самоактуалізації особистості у її прагнення до реалізації унікального смислу свого життя. Наголошено, що причиною самоактуалізації особистості є необхідність співвідношення внутрішніх інтенцій людини та умов, в яких вона живе. Обґрунтовано необхідність стимулювання самопізнання та самоактуалізації особистості, які в освітньому процесі можуть бути забезпечені цілою низкою умов, серед яких виокремлено: переважну орієнтацію на суб’єктивний досвід особистості; використання рефлексивних маніпуляцій; наявність можливостей для вільної комунікації; підтримку в спробах усунення розривів між „хочу-можу-є-треба”; допомогу в пошуках засобів реалізації діяльності; врахування індивідуальних особливостей при загальній-гуманістичній орієнтації.
Показано, що теоретична за своєю суттю проблема самоактуалізації особистості носить практично зорієнтований характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок