Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ / сторінка 7

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У цьому її відмінність від абстрактних ідей всебічного розвитку особистості, які є явно недосяжними в практичній діяльності і, фактично, формують ідеологічно закомплексовану, однобічно підготовлену й конформну людину.
Другий розділ “Соціально-філософські засади освітньо-культурної сфери у трансформації есхатологічного світосприйняття” складається з чотирьох підрозділів. У підрозділі 2.1. “Превентивність освіти у редукції есхатологічного пізнавального підходу” запропоновано осмислення ролі освіти як єдиного спеціально сформованого і випробуваного способу донесення культурних ресурсів до окремого індивіда та як найважливішої соціокультурної детермінанти формування особистості. Виявлено, що освіта, з її смислового боку, гостро постає в кризові періоди суспільства, коли виникають питання: куди та як йти далі, за умов руйнування сфер самореалізації та самоствердження особистості освіта залишається єдиним соціальних інститутом, котрий може підтримати пошуки нею власної ідентичності, допомагає не втратити себе. Саме освіта є безпосереднім „агентом” майбутнього, принципово „працює” на майбутнє, наперед визначаючи особистісні якості кожної людини, її знання, вміння, навички, світоглядні та поведінкові пріоритети. Проаналізовано ініціації міжнародної спільноти щодо визначення місця освіти в контексті майбутнього з урахуванням динамічних змін, що відбуваються у житті соціуму.
Показано деякі парадокси, що мають місце в сучасній освіті. Ідеться про низку аспектів, серед яких найбільш значущими є: суперечливість стосунків між суспільством та освітою; недостатня адекватність освіти характеру тих труднощів, що стоять перед сучасним світом; не повна реалізація творчого потенціалу людини в освітньому процесі. Обґрунтовано необхідність гнучкості та динамічності освіти, які спрямовані на становлення стратегій визначення проекцій майбутнього життєвого шляху вільної і відповідальної особистості та необхідності гармонійно поєднувати очікування суб’єктів освіти з інтересами громадянського суспільства, що поволі встає з колін в Україні.
Визначено, що за своєю роллю і за своїми інтенціями освіта є важливим показником і водночас фактором соціального прогресу. Тому не треба надмірно розраховувати на успішність тих соціально економічних перетворень, на які протягом останнього десятиліття покладались надії як на єдиноздатні міри просування суспільства по шляху цивілізованості та розвиненості. Без розуміння того, що сьогодні сфера освіти – це сфера стратегічних інтересів країни, не можна розраховувати бути цивілізованим і культурним суспільством. Освіта, також, є важливим фактором господарського зростання, тому турбота про приріст „людського капіталу” повинна бути не менш значимою ніж всі інші, а вкладання в сферу „виробництва людини” не треба здійснювати за „залишковим принципом”. Ключовою вимогою освіти, як архітектора способу життя гідного людини, є насиченість її гуманістичним змістом та перетворення в таке середовище, котре формує особистість. Звернено увагу на те, що система освіти несе свою долю відповідальності за людську цивілізацію і, саме ця відповідальність, повинна вплинути на усвідомлення необхідності заміни авторитарно-імперативної освіти гуманно-особистісною.
Виявлено необхідність виходу за межі власне галузевих досліджень освіти та розгляд її під іншим кутом зору – як складової культурного буття, цивілізації – нового поступу. Наголошено, що внаслідок цього зростає актуальність філософських досліджень освітянських проблем, що останнім часом здійснюються в межах філософії освіти, провідне завдання якої полягає у концептуальному моніторингу проблем сучасної освіти. Підкреслено, що від рівня розвинутості філософії освіти, без сумніву, залежить науковий і світоглядний розвиток освітніх систем, а головне, творення умов для формування вільної особистості і розуміння інших людей. Зіставляючи різні концепції освіти, з’ясовуючи основи кожної з них і піддаючи їх критичному аналізові, філософія освіти знаходить граничні основи освітньої системи й педагогічної думки, які можуть слугувати ґрунтом для консенсусу різних позицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок