Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ / сторінка 8

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Водночас вона обґрунтовує орієнтири для реорганізації системи освіти, пропонує певні ціннісні основи нових проектів освітніх систем і педагогічної думки.
Розглянуто філософію освіти як обов’язковий рівень компетентної, відповідальної практики в освіті, на засадах якої можна було б формувати гуманних людей для цивілізації ХХІ століття. Підкреслено необхідність пошуків якісно нових підходів у сучасній освіті, як ключовому механізмі перелому катастрофічно зростаючих негативних тенденцій в суспільстві.
У підрозділі 2.2. “Плюралізм як одна з методологічних засад конструювання сучасної моделі освіти” підкреслено, що методологічний аспект виводить спілкування на суто новий напрямок – діалог між основними суб’єктами освіти, направлений на виховання можливості самостійного вибору шляхом побудови власної особистості та народження нових знань на креативному рівні. Такий підхід дає змогу усвідомити, що для появи та розвитку нових ідей потрібен пошук і знаходження нових інтелектуальних форм, а також руйнування стандартів і стереотипів навчально-виховного процесу.
Проаналізовано можливості альтернативних класичних, синергетичних, постмодерністських філософсько-освітніх методологій у становленні сучасної моделі розвитку освіти, яка корелює свою стратегію із світом людських почуттів та відносин. класичної моделі освіти, яка була сформована цілою низкою мислителів, свідчить, що в процесі історії вона модифікувалась, доповнювалась, трансформувалась. Розкрито надбання класичного підходу, який виробляє в учня ретроспективно –історичний погляд на будь-який предмет, послідовність, логічність мислення, забезпечує відносну повноту і надійність отриманих знань, зберігає спадкоємність і відтворення культури, сприяє високому рівню професіоналізму в різних сферах життя суспільства. Наголошено на помилковості ототожнення класичної методології з нормативно-уніфікованим образом науки, який Просвітництво, продовжуючи середньовічні дисциплінарні механізми, розповсюдило на зміст, форми освіти .
Підкреслено важливість надбань синергетики, яка звужує основи для есхатологічного песимізму. Згідно з положеннями синергетики зусилля, практичні дії окремої людини небезплідні, вони не завжди розчиняються, нівелюються в загальному русі соціуму. За особливого стану нестійкого функціонування соціального середовища, дії кожної окремої людини можуть впливати на макросоціальні процеси. Звідси витікає необхідність усвідомлення кожним індивідом своєї персональної відповідальності за все те, до чого він причетний, за долю всього суспільства. Акцентовано, що освіта, як нелінійна система, відчуває вплив випадкових, породжених нерівновагою та нестабільністю біфуркацій, пізнання яких дозволить уникнути непередбачених ситуацій та може зініціювати окремі процеси вибору шляхів.
Обґрунтовано застосування синергетичної методології, яка позбавляє науковий дискурс конфронтаційності, збагачує його принципом доповнюваності, сприяє уникненню спеціалізаційної зашореності, розгортає кругозір фахівця, змушує його по-новому побачити зміст і сутність заняття, якому він віддає свій творчий потенціал, виявляє ставлення людини до світу та здатна наповнити вже сформовану логосферу освіти новим ракурсом світосприйняття і самооцінки.
Проаналізовано методологічну еврістичність філософіЇ постмодерну, який, виступаючи запереченням теорії пізнання класичної філософії, вибудованої на засадах раціоналізму, пропонує свої варіанти її осмислення. І хоча деякі висновки постмодернізму сприймаються широким загалом як надто радикальні (наприклад, підхід, що пропонує “дескуляризувати” освіту, ліквідувати школу і перейти на навчання в ході міжособистісної комунікації), реалії сучасного світу підтверджують евристичність ідей та підходів, які народжуються в лоні даної філософської парадигми. Наполягаючи на необхідності врахування всіх можливих точок зору постмодерністи, по суті, вимагають розширення освітнього простору, збільшуючи його насиченість і різноманітність. Вони розглядають соціальну і навіть фізичну реальність як проблематичні і почасти сконструйовані самими дослідниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок