Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ / сторінка 9

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Показано позитивний зміст такої позиції, яка дає можливість залучати до обговорення більшу кількість різноманітних точок зору, завдяки чому вчитель та учні починають бачити власну точку зору лише як одну із можливих у великій сукупності різних поглядів.
Проаналізовано ідеї американських дослідників І.Ілліча, Р. Рорті, П.Фрейре, які за умов формування нової освітньої парадигми у своїх філософських розвідках підкреслюють відчуття вичерпаності старого її бачення та необхідності становлення нового, а також пропонують власні моделі та проекти. Підкреслено важливість для освіти положення постнекласичної методології, яке орієнтує на бачення в іншій системі цінностей, в іншій позиції, в чужій культурі не того що є ворожим, а того, що може допомогти у розв’язанні не лише власних проблем освіти, а і найважливіших проблем сучасного людства.
У підрозділі 2.3. “Ціннісно-смисловий обрій культури як вимір внутрішнього стану індивіду” розкрито сутність та значення культури як явища, з позицій якого можливе розуміння сутнісних тенденцій розвитку різних соціальних явищ, показано значення соціокультурного середовища для модернізації освіти.
Зазначено, що сучасна культура, діапазон якої розміщений між двома полюсами, підтверджує одну із самих важливих, на нашу думку, ідей – ідею власної внутрішньої діалогічності. З цієї точки зору, культура являє собою діалектичну єдність розбіжних сторін, котрі знаходяться в імпульсивній взаємодії. Висока культура забезпечує наступність, єдність, створює систему цінностей, а інша частина культури - “низова культура“ - забезпечує саморозвиток системи, її оновлення. Залишаючись певним культурним феноменом, зазначена дилема відображує реальний факт своєрідної альтернативності, котра існує між різними формами оволодіння людиною буттям: раціонально-теоретичною та поза раціональною.
Наголошено, що творення нового культурного простору, зазвичай, не можливе без активної участі освіти, яка і транслює і трансформує культуру, а сучасні соціокультурні умови, процеси глобалізації, системна криза цивілізації кінця ХХ століття - початку ХХ1 століття привели до того, що і культура, і освіта переходять на якісно новий етап. Вони перестають бути жорстко детермінованими, лінійними, “герметичними” та “інерційними” системами і переходять у нерівноважний стан, для якого характерні інша логіка існування, інші закономірності розвитку, необхідні для виживання, а саме: самоорганізація, саморозвиток – в першу чергу за рахунок актуалізації внутрішніх духовних резервів.
Виявлено нові формоутворення удосконалення культурно-освітньої системи з метою забезпечення її адекватності умовам прийдешньої антропогенної постіндустріальної цивілізації. Серед них виокремлено менталітет як синкретичне формоутворення, що опинилось в полі філософського аналізу з джерел етнології, культурології, соціальної психології. Ментальність породжується відповідним культурно-історичним контекстом, досвідом життя багатьох поколінь та слугує тим імпульсом і мотивом, котрий ніколи не усвідомлюється, але передвизначає поведінкові імперативи великої спільноти, що своєрідно оцінює оточуючу дійсність і своє місце в ній. Об’єктна сфера, яку віддзеркалює категорія “менталітет”, світоглядний характер цієї категорії, безумовно, дозволяє використати її для визначення змістовних параметрів вищих цінностей і цілей освіти. Акцентовано, що саме освіта повинна виконати роль ментальноперетворюючого “агента середовища” та активізувати складний процес управління ментальною енергетикою соціуму.
Крім менталітету транслятором культури та способом долучення до неї кожного індивіда є традиції. Завдяки традиціям спадок минулого зберігається в своїй цілісності. Вони визначають запрограмований минулим спосіб діяння, стабілізують соціальні відносини і відтворюють їх в житті нових поколінь. В ситуації “виклику” культурно-історична традиція як основа генетичного соціокоду народу слугує необхідною умовою збереження цінностей та світоглядних установок, без яких виживання соціуму не можливе: моральності, працелюбності і жертовності, виражених в конкретних етнічних і національних формах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок