Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ГЕНЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ природних популяцій ВИДІВ РОДУ Pinus L. (на прикладі Гірського Криму)

ЕКОЛОГО-ГЕНЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ природних популяцій ВИДІВ РОДУ Pinus L. (на прикладі Гірського Криму)

Назва:
ЕКОЛОГО-ГЕНЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ природних популяцій ВИДІВ РОДУ Pinus L. (на прикладі Гірського Криму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,39 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Коба Володимир Петрович
УДК 582.475:502.753(477.75)
ЕКОЛОГО-ГЕНЕТИЧНІ ОСНОВИ
ЗБЕРЕЖЕННЯ природних популяцій ВИДІВ РОДУ Pinus L.
(на прикладі Гірського Криму)
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Нікітському ботанічному саду Національному науковому центрі УААН (м. Ялта)
Науковий консультант: |
доктор біологічних наук, професор
Корженевський Владислав В'ячеславович,
Нікітський ботанічний сад Національний науковий центр УААН, завідувач відділом флори, рослинності і заповідної справи
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Термена Борис Костянтинович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри ботаніки та охорони природи
доктор біологічних наук, професор
Кузнецов Сергій Іванович,
Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України, завідувач відділом дендрології та паркознавства
доктор біологічних наук, професор
Лихолат Юрій Васильович,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри фізіології рослин та екології
Захист відбудеться 7 листопада 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: вул. Лесі Українки, 25 (III корпус університету, аудиторія 81), м. Чернівці, 58012, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: вул. Лесі Українки, 23,
м. Чернівці, 58012, Україна.
Автореферат розісланий 29.09. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Копильчук


Актуальність роботи. Охорона і відновлення природних популяцій лісотвірних видів - найважливіші завдання підтримки біорізноманіття. Досвід вітчизняних і закордонних дослідників свідчить, що підвищення ефективності робіт у цьому напрямку має здійснюватися на основі вивчення закономірностей формування, росту та розвитку природних деревостанів, динаміки сукцесійних процесів і механізмів відновлення порушених лісових екосистем.
У Гірському Криму проходить північна межа природних ареалів трьох видів роду Pinus L.: Pinus pallasiana D. Don., Pinus pithyusa Stev. subsp. stankewiczii (Sukacz.) N. Rubtz., Pinus kochiana Klotzsch ex C. Koch. Проблема охорони цих видів найактуальніша, оскільки вони порівняно нечисленні і територія їх зростання приурочена до історично густонаселених місць. У минулому знищення природних деревостанів сосни здебільшого пов'язувалося із сільськогосподарською діяльністю і задоволенням потреб у деревині (Голубєв, Корженевський, 1985; Дідух, 1992). На цей час усе більшого значення набуває проблема їх деградації у зв'язку з неорганізованою рекреацією, пожежами, нераціональною господарською діяльністю (Мишнев, Цыплаков, 2002; Поляков, Плугатарь, Барвинская, 2002). Незважаючи на те, що в другій половині ХХ ст. більша частина природних деревостанів сосни у Гірському Криму увійшла до складу заповідників, негативні явища на їх території, пов'язані з діяльністю людини, цілком виключити не вдалося.
На заповідних територіях держлісфонду пожежі і тепер завдають значних збитків сосновим лісам Гірського Криму. До найважчих наслідків великих пожеж останніх десятиліть належить віднести практично повну відсутність природного відновлення сосни, глибоку трансформацію видової та екологічної структури її біоценозів, що в багатьох випадках виключає можливість успішного відновлення корінних деревостанів (Дідух, 1990; Дідух, 1992). Сполучення таких негативних явищ, як скорочення площі деревостанів сосни, зниження інтенсивності процесів насіннєвого поновлення і невисока результативність штучного лісовідновлення в перспективі може призвести до значних змін у структурі і територіальному розподілі соснових лісів. Отже, одним з головних завдань збереження в Гірському Криму видів роду Pinus L. є виявлення причинно-наслідкових зв'язків негативних тенденцій зміни стану лісових фітоценозів, коректування існуючих і розробка нових науково обґрунтованих підходів і практичних рекомендацій з підтримки стійкого розвитку природних популяцій сосни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ГЕНЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ природних популяцій ВИДІВ РОДУ Pinus L. (на прикладі Гірського Криму)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок