Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РЕСУРСИ У СВІТОГОСПОДАРСЬКОМУ РОЗВИТКУ

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РЕСУРСИ У СВІТОГОСПОДАРСЬКОМУ РОЗВИТКУ

Назва:
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РЕСУРСИ У СВІТОГОСПОДАРСЬКОМУ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
ЧАМАРА ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 339.91: 331.102.344
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РЕСУРСИ У
СВІТОГОСПОДАРСЬКОМУ РОЗВИТКУ
спеціальність 08.00.02 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Каленюк Ірина Сергіївна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних економічних
відносин НАН України,
заступник директора з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
Каніщенко Олена Леонідівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародної економіки
Захист відбудеться 10 вересня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м.Київ, вул. Дегтярівська, 49г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “10” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор економічних наук, професор Антонюк Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап світогосподарського розвитку характеризується тим, що вирішального значення набуває фактор, пов’язаний з інтелектуальною складовою соціально-економічних процесів, а саме – інтелектуальні ресурси, які безпосередньо визначають параметри економічного зростання, створюють підвалини для інноваційного розвитку та формування постіндустріального суспільства. Саме тому дослідження сутності, ролі та механізмів інтенсивного використання інтелектуальних ресурсів як фактора соціально-економічного розвитку суспільства стають нагальним завданням сучасної вітчизняної та іноземної економічної науки.
Реальністю сучасного світу стає посилення асиметрії світогосподарського розвитку, збільшення розриву в рівнях економічного розвитку країн. Серед багатьох причин цього слід назвати і відмінності у нерівномірному нагромадженні потенціалу інтелектуальних ресурсів, відсутність взаємодії між фундаментальною і прикладною наукою, різну інтенсивність інноваційної діяльності, а найголовнішим є те, наскільки дієвий механізм використання інтелектуального потенціалу тією чи іншою країною.
Дослідження проблем людських ресурсів в якості фактора виробництва та економічного розвитку завжди було актуальним в економічній науці, підтвердженням чого є праці А.Сміта, У.Петті, Д.Рікардо, Дж.С.Мілля, К.Маркса, А.Маршала, Л.Вальраса, Й.Шумпетера, М.Кондратьєва, С.Струмиліна та багатьох інших учених. Зростання ролі людини як носія здібностей до фізичної та розумової праці відбувається в першу чергу за рахунок посилення значення її інтелектуальної діяльності. Важливим стає усвідомлення людини як генератора інновацій, які несуть революційні зміни в способах виробництва благ та послуг, механізмах їх розподілу та використання. Вивченню різних аспектів інтелектуалізації суспільства, визначенню ролі та ефективного використання інтелектуальних ресурсів присвячені роботи таких зарубіжних вчених як: Д.Гелбрейт, С.Глазьєв, Д.Белл, Е.Денісон, М.Делягін, П.Кругман, П.Ромер, М.Портер, К.Фрімен, Р.Солоу, М.Кастельс, Ф.Фукуяма, В.Іноземцев, А.Тоффлер, М.Масуда, Ф.Махлуп, Т.Стоуеньєр та інших.
Сучасні тенденції розвитку інтелектуальних ресурсів, їх формування та використання як чинника економічного зростання країни на інноваційній основі є предметом дослідження українських науковців: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РЕСУРСИ У СВІТОГОСПОДАРСЬКОМУ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок