Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та моделі вартісної оцінки інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання

Методи та моделі вартісної оцінки інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання

Назва:
Методи та моделі вартісної оцінки інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Олейко Віра Миколаївна
УДК 519.866
Методи та моделі вартісної оцінки інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України
Науковий керівник | доктор економічних наук
Василенко Юрій Васильович
Інститут економічного прогнозування
НАН України,
завідувач відділу розвитку
зовнішньоекономічної діяльності.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович
Київський національний економічний університет
МОН України,
заступник завідувача кафедри
економіко-математичних методів;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Скрипниченко Марія Іллівна
Інститут економічного прогнозування НАН України,
провідний науковий співробітник,
заступник завідувача відділу моделювання економічного розвитку.
Провідна установа | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України,
відділ проблем реформування відносин власності,
антимонопольної політики і розвитку підприємництва, м. Київ.
Захист відбудеться “09“ жовтня 2002 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інститут економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “05“ вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена виникненням нової моделі економічного розвитку, в основі якої лежить перехід до переважного застосування інтелектуального капіталу й об’єктів інтелектуальної власності та розгляду їх конкурентних переваг для розвитку держави в умовах ринкової системи; необхідністю розробки економіко-математичних методів і моделей вартісної оцінки інтелектуального капіталу й об’єктів інтелектуальної власності.
Розгляд інтелектуального капіталу в сучасній економічній науці стає дедалі необхіднішим. Ряд явищ суспільного та економічного життя людства має пояснення завдяки визнанню нематеріального фактору виробництва – інтелектуального капіталу. Можна стверджувати про початок змін в економічній теорії, які ґрунтуються на інтелектуально-інформаційній парадигмі. Йдеться про трансформацію змісту власності від матеріально-речових його складових до інтелектуально-інформаційних. Необхідність вартісної оцінки інтелектуального капіталу у сучасній економічній ситуації переходу до ринкової системи господарювання визначається такими факторами: провідною роллю знань в економічних і суспільних відносинах; змінами, що відбуваються в економіці країни, які зумовлюють принципово нові, вищі вимоги до систем управління; значним прискоренням науково-технічного прогресу, що є одним із головних чинників успішного розвитку суспільного виробництва; посиленням значення і цінності інтелектуального капіталу порівняно з матеріальними ресурсами.
Інтелектуальний капітал – це найцінніше багатство країни, яке користується значним попитом на світовому ринку. Вартісна оцінка інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання є частиною їх інвестиційної та стратегічної політик. Для суб’єктів господарювання, які працюють у науково-технічній, виробничій чи інноваційній сферах особливо гостро постають питання оцінювання інтелектуального капіталу та об’єктів інтелектуальної власності. Одна з найважливіших проблем – розробка економіко-математичних методів та моделей для вартісної оцінки інтелектуальної власності як складової частини інтелектуального капіталу.
Різні аспекти досліджуваної проблематики висвітлили у працях вітчизняні та закордонні учені: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Методи та моделі вартісної оцінки інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок