Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФЛЯЦІЯ У ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

ІНФЛЯЦІЯ У ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ІНФЛЯЦІЯ У ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.ФРАНКА
ТОМАШИК
ЛІЛІАНА СТЕПАНІВНА
УДК 330.101.54:330.35
ІНФЛЯЦІЯ У ПЕРЕХІДНИХ
ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 08.01.01 - ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській комерційній академії УКООПСПІЛКИ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Башнянин Григорій Іванович, Львівська комерційна академія, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Грабинський Ігор Михайлович, кафедра економічної теорії Львівського національного університету ім. Ів. Франка.
кандидат економічних наук, доцент Рібун Любомир Володимирович, кафедра економічної теорії Українського державного лісотехнічного університету.
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства, кафедра міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу.
Захист відбудеться 8 вересня 2000 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.01 із захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, просп. Свободи, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79605, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 4 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Панчишин С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехідний період - складний соціально-економічний процес трансформації централізованої планової економіки в ринкову. Характерною рисою директивної економіки було адміністративне встановлення цін державними органами. Незважаючи на те, що час від часу ціни переглядали (переважно в бік підвищення), загальний рівень інфляції був невисокий, тому можна було стверджувати, що інфляції не існувало. З початком ринкових реформ ситуація кардинально змінилася. Економічне становище країн, які почали реформування економіки, характеризувалося різким скороченням виробництва, зменшенням валового внутрішнього продукту, значним зниженням доходу бюджету і відповідно мізерним фінансуванням освіти, науки, культури, охорони здоров’я, оборони.
Однією із причин такого різкого зниження всіх економічних показників є відкрита інфляція. Вона знецінює національну грошову одиницю, породжує кризу неплатежів, гальмує інвестиційну та інноваційну діяльність, посилює соціальну нерівність у розподілі грошових доходів. За таких умов проблема інфляції стала актуальною як для економічної науки, так і для державних органів управління. До вивчення феномену інфляції доклали зусиль багато зарубіжних та вітчизняних вчених, зокрема: М. Брюно, Є. Гайдар, А. Ілларіонов, А. Давидов, С. Богданкевич, У. Істерлі, Я. Корнаї, Дж. Сакс, С. Фішер, А. Гальчинський, В. Геєць, С. Дзюбик, М. Коваль, Г. Ковальчук, О. Мельник, В. Найдьонов, О. Петрик, М. Савлук, В. Степаненко та інші.
На сьогодні в економічній теорії є декілька поглядів на сутність та причини інфляції у перехідний період. Відповідно недостатньо вивченими та дискусійними залишаються питання про вплив інфляції на економічний розвиток в умовах переходу від адміністративно-командної до ринкової економіки (існує прямий зв’язок між високим рівнем інфляції та змінами фундаментальних основ економіки, які на сучасному етапі трансформації стали характерними для економік багатьох країн) та питання про шляхи антиінфляційного регулювання. Дослідження досвіду боротьби з інфляцією у країнах із розвиненою ринковою економікою є суттєвим у створенні антиінфляційної програми, але механічне перенесення зарубіжної практики у вітчизняні умови не є надто ефективним, адже не враховує національної специфіки.
Важливість зазначених проблем та необхідність їх теоретичного обґрунтування зумовили вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІНФЛЯЦІЯ У ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок