Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВИХ ХІРУРГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ТРАВМАТИЧНИМИ КАТАРАКТАМИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВИХ ХІРУРГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ТРАВМАТИЧНИМИ КАТАРАКТАМИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВИХ ХІРУРГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ТРАВМАТИЧНИМИ КАТАРАКТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ім. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
ЄНУКІДЗЕ
Давид Зурабович
УДК 617.741 – 004.1 – 001.4 – 053.2 – 089.843
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВИХ ХІРУРГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ
З ТРАВМАТИЧНИМИ КАТАРАКТАМИ
14.01.18 - Очні хвороби
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
Боброва Надія Федорівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України,
завідувач відділу дитячої офтальмології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Кондратенко Юрій Миколайович,
Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
професор кафедри очних хвороб
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Дмітрієв Сергій Костянтинович,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України,
в.о. завідувача відділу катаракти
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія,
кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “19” листопада 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “18” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність і соціальна значимість проблеми обумовлені великою питомою вагою травматичних катаракт, оскільки останні є основною причиною зниження зору в дитячому віці. Травматичні катаракти відносяться до найбільш частих (до 70%) видів травматичної патології очей у дітей [Абрамов В.Г. 1978; Хватова А.В., 2000] Відомо, що проникаюче поранення ока в дітей ускладнюється травматичною катарактою в 23,2-52,9% випадків [Либман Е.С., 1994].
Інтраокулярна корекція афакії в даний час є найбільш фізіологічним і ефективним способом корекції, як у дорослих, так і у дітей. Але є повідомлення, що імплантація ІОЛ у дітей пов'язана з високим ризиком розвитку післяопераційних (ранніх і пізніх) ускладнень. Найбільш частим раннім післяопераційним ускладненням є виражена запальна реакція внутрішніх оболонок ока на ІОЛ, яка імплантується - до 30,2%, - що супроводжується розвитком синехій райдужної оболонки з ІОЛ [Боброва Н.Ф., 1997; Miakt K., 1984; Веселовская З.Ф., 2001]. У пізньому післяопераційному періоді описані такі ускладнення, як вторинна катаракта, рецидиви синехій, хронічний увеїт, захоплення зіниці, децентрація ІОЛ [Зубарева Л.М., 1998]. Питанням зниження та усунення ранніх і пізніх ускладнень при імплантації ІОЛ у дітей приділяється велике значення.
В останні роки серед задньокамерних ІОЛ, що імплантуються, з'явилися м'які ІОЛ, які складаються. Це дозволяє закінчити операцію по видаленню катаракти та імплантації ІОЛ малим розтином. Є окремі повідомлення, що м'яка ІОЛ Acrysof, яка складається, має високу біосумісність та зменшує ступінь ексудативної реакції ока при хірургії вікових катаракт у дорослих пацієнтів [Anderson C. et all, 1993; Hollick E. et all, 1998]. Повідомлення про це в дитячій імплантаційній хірургії одиничні. Найбільш зарекомендованою технікою в останні роки є ендокапсулярна імплантація ІОЛ. Головними перевагами ендокапсульної фіксації ІОЛ перед фіксацією в sulcus сіlіаrіs, на думку BenEzra D. (1997), є ізоляція оптики і гаптики лінзи від найбільш реактивних тканин ока - райдужки та циліарного тіла, що виключає хронічне подразнення останнього. Крім того, таким розташуванням ІОЛ досягається мінімальна величина анізейконії в зв'язку з практично повним збігом головної площі ІОЛ з головною площею природнього кришталика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВИХ ХІРУРГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ТРАВМАТИЧНИМИ КАТАРАКТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок