Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОВОЗНИХ СИСТЕМ ОХОЛОДЖУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЄЮ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ ТЕПЛОНОСІЇВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОВОЗНИХ СИСТЕМ ОХОЛОДЖУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЄЮ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ ТЕПЛОНОСІЇВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОВОЗНИХ СИСТЕМ ОХОЛОДЖУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЄЮ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ ТЕПЛОНОСІЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Східноукраїнський державний університет
 
На правах рукопису
БАШНАК ФАДІ
УДК 629.421.1.053
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОВОЗНИХ СИСТЕМ ОХОЛОДЖУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЄЮ ТЕМПЕРАТУРНИХ
РЕЖИМІВ ТЕПЛОНОСІЇВ
05.22.07 - Рухомий склад залізниць і тяга поїздів
Автореферат дисертаціі на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському державному університеті на кафедрі «Гідрогазодинаміка» Міністерства освіти України.
Науковий керівник : кандидат технічних наук, доцент Коваленкко Алім Олексійович, Східноукраїнський державний університет, доцент
Офіційні опоненти:
1.Д.т.н., професор Коняєв Олексій Миколайович, Східноукраїнський державний університет, професор кафедри залізничного транспорту.
2.К.т.н., професор Димніч Анатолій Харитонович, ДонДАСА, професор кафедри теплопостачання.
Провідна установа - Дніпропетровський державний університет залізничного транспорту України, м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться «19» березня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д29.051.03 при Східноукраїнському державному університеті за адресою: 348034, м. Луганськ, кв.Молодіжний, 20а
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Східноукраїнського університету за адресою: 348034, м.Луганськ, кв.Молодіжний 20а.
Автореферат розісланий «17» 02. 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І.Осенін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ
Забезпечення оптимальних режимів функціонування силового та допоміжного обладнення є одним з пріоритетних напрямків підвищення техніко-економічної ефективності тягового рухомого складу залізниць. Особливе значення ця задача набуває стосовно до автономних тягових транспортних установок - тепловозів, у яких істотна частка енергії витрачується на допоміжні потреби, що зрештою, потенційно знижує показники ефективності тепловозної тяги.
Одним з можливих шляхів вирішення цієї задачі є оптимізація температурних режимів теплоносіїв систем охолоджування тепловозів шляхом розробки та застосування ефективних, високоточних регулюючих приладів автоматики, що може забезпечити істотний позитивний ефект в технічному, економічному і соціальному аспектах - зменшення зносу, зниження непродуктивних витрат енргії як самих систем, так і об’єктів регулювання, зменшити експлуатаційні видатки, підвищити безпеку руху поїздів та їх конкурентноздатність на світовому ринку.
Враховуючи вищезгадане, автор обрав в якості об’єкту дослідження автоматичні системи регулювання температури теплоносіії тепловозів, в яких використані пневматичні аналогові та дискретні елементи контролю і управління.
Актуальність теми
Одним з основних допоміжних споживачів енергії на тепловозі є пристрій охолоджування силової установки, на долю якого потрібно біля 8% енергії. Одним з прийнятних напрямків зниження видатку енергії в пристрії охолоджуванняя є забезпечення оптимального регулювання температури теплоносіів. При цьому створюються умови не тільки для економії палива, але і для підвищення довговічностей деталей та вузлів силової установки тепловозу, фізичною основою якого є постійність теплової напруги робочих елементів.
На цей час більшість охолоджуючих приладів тепловозів обладнані пропорційним регулятором, що не може забезпечити підтриманя оптимальної температури теплоносія на кожному режимі. Спроби використання пневматичних регуляторів з пропорційно-інтегральним законом регулювання показали перспективність такого рішення, бо він повинен був забезпечувати строго постійну температуру теплоносія. Однак, так і експлуатаційні іспити показали, що пневматичний регулятор не виконує цієї задачі, що зв’язане в першу чергу, з термодинамічною похибкою його елементів. Ця же похибка ще в більшому ступені притаманна оптимальним регуляторам, здатним на кожному режимі двигуна забезпечувати оптимальну температуру теплоносіїв.
Дослідженню термодинамічної похибки пневматичних регуляторів температури теплоносіїв тепловозу приділяється недостатньо уваги, тому залишається актуальною задача розробки теоретичних основ розрахунку нестаціонарного теплообміну, аналізу причин виникнення термодинамічної похибки регуляторів та засобів її усунення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОВОЗНИХ СИСТЕМ ОХОЛОДЖУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЄЮ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ ТЕПЛОНОСІЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок