Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА ЕфективностІ розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму

КЛІНІКО-МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА ЕфективностІ розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму

Назва:
КЛІНІКО-МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА ЕфективностІ розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МОЗ УКРАЇНИ
Івано-франківська державна медична академія
ТЮРІНА Валентина Федорівна
УДК 616.233-002+616.248]-085.874.24-036.8
КЛІНІКО-МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА ЕфективнОстІ розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму
14.01.02 – внутрішні хвороби
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор КУЗІВ Петро Петрович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, кафедра шпитальної терапії №1, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор СМІЯН Світлана Іванівна, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, кафедра шпитальної терапії №2, завідувач кафедри.
Доктор медичних наук, професор АРХІЙ Емілія Йосипівна, Ужгородський національний університет МОН України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб медичного факультету, завідувач кафедри.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), кафедра терапії стоматологічного факультету.
Захист дисертації відбудеться ,, 22 ” січня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7.
Автореферат розісланий ,, 20 ” грудня 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор мед. наук, професор ОРИНЧАК М.А
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічні захворювання органів дихання, які супроводжуються бронхообструктивним синдромом є однією з найбільш актуальних проблем пульмонології, що обумовлено їх великою поширеністю, невпинною тенденцією до росту захворюваності, частими ускладненнями, високою летальністю та значними економічними витратами, пов`язаними з тимчасовою непрацездатністю та інвалідністю (Фещенко Ю.И; 1995; 1997; 2000). Постійно зростаюча кількість хворих на хронічні неспецифічні захворювання легень (ХНЗЛ) спонукає проводити інтенсивні дослідження з метою виявлення нових патогенетичних ланок розвитку бронхолегеневих захворювань та розробки ефективних методів їх лікування (Нетяженко В.З. 2000; Фещенко Ю.И. 2000).
Незважаючи на вагомі досягнення у вивченні проблеми обструктивних захворювань легень, багато питань залишаються предметом дискусії. Особливо це стосується механізму розвитку обструктивних змін та їх лікування. Це пов`язано зі складністю патогенезу, відсутністю чітких уявлень про механізм дії деяких медикаментів і показів до їх застосування (Гаври- сюк В.К. 1997).
Проблема лікування хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ) є актуальним завданням теоретичної і практичної медицини. Для лікування ХОЗЛ запропоновано велику кількість середників, арсенал яких постійно поповнюється. Проте побічні ефекти, індивідуальна непереносимість, алергічні прояви, резистентність до лікування часто ускладнюють медикаментозну терапію. Крім цього при тривалому фармакологічному лікуванні знижується якість життя хворого, виникають матеріальні труднощі з придбанням ліків. Поряд з цим сучасне фармакотерапевтичне лікування не спрямовано на використання значних резервних можливостей організму, процесів саморегуляції та активації саногенних реакцій. Навпаки, багато медикаментозних препаратів, які призначаються для пригнічення патологічного процесу, негативно впливають на природну резистентність організму та механізми видужання.
Різноманітні побічні ефекти та ускладнення, алергічні реакції, що зумовленні медикаментозною терапією, а також недостатня її ефективність створили умови для широкого використання немедикаментозних методів лікування (Ткачишин В.С. 1998, Перцева Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА ЕфективностІ розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок