Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФУНКЦІЙ ВЧИТЕЛЯ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)

ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФУНКЦІЙ ВЧИТЕЛЯ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФУНКЦІЙ ВЧИТЕЛЯ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,59 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Гушлевська Ірина Вікторівна
УДК 371.213:316.324(73:71)
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФУНКЦІЙ ВЧИТЕЛЯ
В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
(НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)
13.00.04 – „Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
ПУХОВСЬКА Людмила Прокопівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної
освіти АПН України, проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків, м. Київ.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
ЖУКОВСЬКИЙ Василь Миколайович, Національний університет „Острозька академія”, проректор з навчально-виховної роботи, м. Острог;
кандидат педагогічних наук, доцент
КІЩЕНКО Юлія Володимирівна,
Херсонський державний університет, завідувач кафедри перекладознавства, м. Херсон.
Провідна установа: | Інститут педагогіки АПН України, лабораторія порівняльної педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться 21 червня 2006 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 19 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Суттєві соціальні, культурні, економічні і технологічні зміни кінця ХХ – початку ХХІ ст. спричинили необхідність реформування освітньої галузі у багатьох країнах світу. Реформи національних освітніх систем спрямовані на забезпечення сучасних потреб суспільства, на ефективне використання всіх ресурсів.
Модернізація національних систем освіти зумовлюється такими світовими тенденціями: а) прискоренням темпів розвитку суспільства і як наслідок – необхідністю підготовки людей до життя у стрімкозмінних умовах; б) переходом до інформаційного суспільства, розширенням міжкультурної взаємодії, що зумовлює важливість конструктивізму як основи життєвої позиції, утвердження культури толерантності; в) виникненням глобальних проблем, які можуть бути вирішені лише зусиллями міжнародного співтовариства, шляхом забезпечення оптимального балансу між локальним і глобальним – формуванням сучасного мислення у молодого покоління як громадян своєї країни і громадян світу; г) демократизацією суспільства, розширенням можливостей політичного і соціального вибору, що викликає необхідність підвищення рівня готовності громадян до здійснення такого вибору; д) динамічним розвитком економіки, ростом конкуренції, скороченням некваліфікованої і малокваліфікованої праці, глибокими структурними змінами в сфері зайнятості, які визначають потребу постійного підвищення професійної кваліфікації і перепідготовки кадрів, зростання їх професійної мобільності; е) зростанням значення людського капіталу, який у розвинених країнах складає близько 80% національного багатства; ж) формуванням єдиної світової інформаційної системи з використанням новітніх інформаційних технологій; з) створенням міжнародними організаціями правових актів глобального характеру, які стають орієнтирами для світового співтовариства тощо (В.Г.Кремень, А.П.Ліферов, Ю.Б.Рубін).
За документами міжнародних організацій (ЮНЕСКО, Організації економічного співробітництва та розвитку, Міжнародної організації праці, Ради Європи, Європейської Комісії, Європейської асоціації педагогічної освіти та ін.) ключова роль у сучасних і майбутніх продуктивних змінах належить освіті і педагогам – найбільшій соціально-професійній групі населення на Землі, яка проголошена „носієм суспільних і освітніх змін”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФУНКЦІЙ ВЧИТЕЛЯ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок