Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет "Львівська політехніка"
 
 
ЛИКО ІРИНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 658: 331.101.38 (477)
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ
ПРАЦІВНИКІВ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі податків, бюджету і казначейської справи Львівської державної фінансової академії Міністерства фінансів України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
РИМАР МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,
Львівська державна фінансова академія,
завідувач кафедри податків, бюджету і
казначейської справи
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор,
ШВЕЦЬ ІРИНА БОРИСІВНА,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри управління персоналом і
економіки праці
кандидат економічних наук,
МАЗУР НАТАЛЯ ОЛЕКСІЇВНА,
Національний університет водного господарства та
природокористування, доцент кафедри трудових
ресурсів та підприємництва
Провідна установа Львівський національний університет
ім. Івана Франка, кафедра економіки підприємства,
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться "5" квітня 2006 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ІV корпус, ауд. 209-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (790013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий "2" березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Алєксєєв І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна вітчизняна економіка переходить період реформування та становлення. Саме людина є джерелом суспільно-економічних змін, а звідси – людські ресурси за умови існування високої трудової мотивації стають запорукою стійкого економічного розвитку держави. Недооцінка значення професійно­кваліфікаційного зростання працівників на підприємствах та активізації їх трудової діяльності призводить до зниження результативності праці, якості продукції й знецінення людського капіталу. На практиці це призвело: до спаду трудової активності та дисципліни, зубожіння більшої частини населення, посилення міграції, критичного демографічного стану і як наслідок – старіння населення.
Аналізуючи формування наукової думки щодо методології використання стимулювання в системі управління трудовими ресурсами, можемо відзначити особливий вклад таких вчених економістів-класиків: І.Вернадський, М.Туган-Барановський, А.Сміт, Ф.Тейлор, Л.Джільберт, А.Файоль та Е.Мейо. Пізніші теоретичні положення формування мотиваційної поведінки людини в процесі виробництва висвітлені в роботах С.Адамса, К.Альдерфера, В.Врума, Ф.Герцберга, М.Кемпбела, Д.Мак­Клелланда, А.Маслоу, Л.Портера та Е.Лоулера. Ознайомлення з напрацюваннями цих вчених дає змогу проаналізувати досвід формування та становлення стимулювання праці в провідних країнах світу з ринковою економікою. Це своєю чергою дає можливість на базі кращих світових досягнень із врахуванням потреб, цінностей та ментальності працівників в Україні створити систему якісних стимулів, які б спонукали до результативної праці.
Розробкою теоретико­методологічних аспектів стимулювання працівників займалися сучасні вітчизняні вчені­економісти: Д.Богиня, Є.Бойко, С.Вовканич, М.Долішній, С.Злупко, А.Колот, О.Кузьмін та інші. Загалом можна виділити такі основні напрями, які були запропоновані до впровадження цими авторами: вдосконалення системи заробітної плати; реформування власності; соціальний захист населення.
Водночас недостатня увага приділяється особі працівника у виробничому процесі, що своєю чергою не дає змоги втілювати ефективні методи стимулювання праці, які б дозволили отримувати високу відповідальність і зацікавленість працівників у якісній, інтенсивній і продуктивній праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок