Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

ТЕХНОЛОГІЧНА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Харківський державний економічний університет
Піддубна ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
УДК 658:339.9
ТЕХНОЛОГІЧНА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ
У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Українська Лариса Олегівна,
Харківський державний економічний університет,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шнирков Олександр Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
кандидат економічних наук
Данько Тарас Володимирович,
Національний технічний університет "ХПІ",
доцент кафедри бізнесу та контролінгу
Провідна установа – Київський національний торговельно-
економічний університет, кафедра зовнішньоекономічної діяльності,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “23” травня 2002 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “22” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.


Загальна характеристика роботи
Однією з головних особливостей сучасної міжнародної конкуренції є активне використання продуцентами світового ринку технологічних досягнень у формуванні їх порівняльних переваг. За оцінкою фахівців вплив технологічних перетворень в структурі факторіальних джерел конкурентоспроможності підприємств в розвинених країнах досягає 80–85%.
Новітні технології стають тією матеріальною основою, яка визначає технічний рівень сучасного виробництва, форми його організації і управління, рівень конкурентоспроможності підприємства за його головними критеріями – вартості, якості і швидкості генерації нововведень – і їх ринкової комерціалізації. Знецінюючи роль традиційних факторів конкурентоспроможності, вони обумовлюють погіршення умов торгівлі країн-експортерів сировини і низькотехнологічних виробів, зниження ефективності зовнішньоекономічної діяльності їх підприємств, що створює додаткові проблеми для повноцінної інтеграції їх економік у світове господарство.
Актуальність теми. Жорсткі вимоги сучасної науково-технічної революції й міжнародної конкуренції ставлять проблему пошуку, розробки й обґрунтування адекватних умовам транзитивної економіки механізмів формування технологічної конкурентоспроможності вітчизняних підприємств.
Серйозні дослідження проблеми формування конкурентоспроможності підприємств, обґрунтування стратегій їх технологічного розвитку на прикладі окремих країн (у тому числі з транзитивними економіками) знайшли своє відображення в роботах таких зарубіжних вчених, як І. Ансофф, С. Глазьєв, Е. Денісон, Е. Ліндерт, Е. Менсфільд, М. Портер, Р. Солоу, Дж. Хікс, Й. Шумпетер, А. Юданов, а також у працях таких вітчизняних економістів, як В. Андрійчук, Ю. Бажал, А. Гальчинський, Ю. Іванов, П. Орлов, П. Перерва, В. Пономаренко, А. Поручник, В. Семиноженко, Л. Українська, М. Хохлов, А. Філіпенко, О. Шнирков, В. Юхименко, А. Яковлев та ін. Разом з тим недостатньо дослідженими залишаються такі важливі аспекти цієї проблеми, як виявлення особливостей технології як фактора виробництва і засобу конкурентної боротьби, розкриття умов походження, змісту і сутності поняття "технологічна конкурентоспроможність" на різних рівнях її економічного агрегування, обґрунтування організаційно-економічних передумов формування технологічної конкурентоспроможності підприємства, які враховують як загальноекономічні імперативи, так і обмежені можливості самофінансування в умовах транзитивної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок