Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ СОЄПРОДУКТІВ

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ СОЄПРОДУКТІВ

Назва:
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ СОЄПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
НЕВМИВАНИЙ СЕРГІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК [637.146:635.655]:573.6
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ СОЄПРОДУКТІВ
Спеціальність 03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Капрельянц Леонід Вікторович,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідувач кафедри біохімії та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Іваниця Володимир Олексійович
Одеський національний університет ім. Мечникова,
завідувач кафедри мікробіології та вірусології
кандидат технічних наук
Романчук Ірина Олегівна
технологічний інститут молока та м'яса Української академії аграрних наук, завідувач лабораторії технології молока
Провідна установа: Національний університет харчових технологій,
проблемна науково-дослідна лабораторія, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 8 ” листопада 2002 року о 10.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської державної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії харчових технологій. Україна, (м. Одеса, вул. Канатна, 112).
Автореферат розісланий “ 4 ” _жовтня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Станкевич Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні десятиліття в Україні, як і в усьому світі, відмічається ріст числа захворювань, пов'язаних з порушеннями у сфері харчування. До факторів, що обумовлюють дані порушення можна, насамперед, віднести глобальне погіршення екологічної ситуації, що виявляється в посиленому нагромадженні токсигенних та мутагенних речовин, широке застосування в продуктах харчування ряду харчових добавок, що несприятливо діють на організм людини, ріст споживання лікарських засобів, що порушують нормальну фізіологію травної системи, складні економічні умови, що не дозволяють значній частині населення вживати якісні харчові продукти.
В 80-ті роки виникла нова концепція виробництва продуктів харчування, що орієнтується на різноманітність харчових речовин, які позитивно впливають на фізіологічний стан організму та забезпечують профілактику різних функціональних розладів. Нове покоління харчових продуктів одержало назву "функціональних". До основних груп функціональних інгредієнтів в даний час відносять вітаміни, харчові волокна, мінеральні речовини, антиоксиданти, поліненасичені жирні кислоти, деякі олігосахариди, а також окремі роди корисних мікроорганізмів. Пріоритетним напрямком науково-технічної політики в харчовій промисловості України, спрямованим на подолання негативних наслідків екологічної ситуації і поліпшення стану здоров'я населення, є розширення виробництва продуктів харчування, збагачених фізіологічно активними речовинами і збільшення масштабів їхнього випуску.
Актуальність теми. В останні роки встановлено, що від життєдіяльності мікроорганізмів шлунково-кишкового тракту залежить не тільки нормальне функціонування травної системи, але і стан організму в цілому, а порушення нормального складу кишкової мікрофлори, яке зв'язують з незбалансованими по окремих компонентах раціонами харчування, тривалим прийомом антибіотиків, високими психоемоційними навантаженнями та іншими причинами, приводить до серйозних фізіологічних порушень і може бути причиною багатьох захворювань.
Для відновлення порушеного мікробного біоценозу людини і тварин використовуються різноманітні прийоми. Найбільш прийнятним є введення у великих кількостях антагоністичних штамів бактерій – представників нормальної мікрофлори в складі кисломолочних продуктів. В молочній промисловості розроблений широкий асортимент продуктів лікувально-профілактичного призначення. Однак такі продукти на основі коров'ячого молока мають цілий ряд недоліків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ СОЄПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок