Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Швидкісно-силова підготовка кваліфікованих лижників-гонщиків у підготовчому періоді з урахуванням їх участі в змаганнях зі спринту

Швидкісно-силова підготовка кваліфікованих лижників-гонщиків у підготовчому періоді з урахуванням їх участі в змаганнях зі спринту

Назва:
Швидкісно-силова підготовка кваліфікованих лижників-гонщиків у підготовчому періоді з урахуванням їх участі в змаганнях зі спринту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківська державна академія фізичної культури
Хохлов Геннадій Граціанович
УДК 796.092
Швидкісно-силова підготовка
кваліфікованих лижників-гонщиків
у підготовчому періоді з урахуванням
їх участі в змаганнях зі спринту
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії фізичної культури, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор
Мулик Вячеслав Володимирович,
Харківська державна академія фізичної культури, проректор.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Кліменко Анатолій Іванович,
Харківська державна академія фізичної культури;
кандидат педагогічних наук, професор
Єфімов Анатолій Олександрович,
Державна академія житлово-комунального господарства,
завідувач кафедри фізичного виховання.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут з фізичної культури і спорту Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту, м. Київ.
Захист відбудеться “26” вересня 2003 р. о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 у Харківській державній академії фізичної культури (61022, м. Харків-22, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків-22, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розісланий “7” серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої Ашанін В.С.
вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасні тенденції розвитку спорту вимагають систематичного удосконалення організаційно-методичних основ спортивної підготовки. Необхідність удосконалювання системи підготовки спортсменів визначається певними обставинами и умовами, що істотно впливають на структурно-функціональну організацію тренувального процесу.
За останні роки набагато покращали результати в циклічних видах спорту, зокрема в лижних гонках. Конкуренція на міжнародній арені так зросла, що іноді лише соті частки секунди розділяють суперників на фініші.
У лижних гонках, що займають одне з провідних місць серед інших видів спорту як що до масовості, так і щодо кількості медалей, що розігруються на Чемпіонатах світу і зимових Олімпійських іграх, значна увага приділяється проблемі керування тренувальним процесом висококваліфікованих спортсменів на основі оцінки різних сторін їх підготовленості (О.І. Камаєв,1999; В.Н. Корабельников, 1998; В.І. Пивоварова, 1980; Ф.П. Суслов, В.П. Філін, 1991 та ін.).
Основні дослідження в лижному спорті присвячені методиці побудови тренувального процесу в окремих структурних утвореннях з урахуванням різних вікових груп і визначених факторів: праці М.А. Аграновського (1980), О.І. Камаєва (1999), В.М. Манжосова (1986), В.В. Мулика (2001), І.Г. Огольцова (1987), С.К. Фоміна (1984, 1988).
Еволюція лижних гонок висуває нові вимоги до підготовки спортсменів. Якщо раніше лижники в основному приділяли увагу тренуванням на витривалість, то тепер у тренувальному процесі належна увага приділяється розвитку швидкісних і силових якостей (А.В. Кондрашов, 1990; В.М. Манжосов, 1992; Т.І. Раменська, 2001; С.К. Фомін, 2000 та ін.). Це обумовлено не тільки поліпшенням лижного інвентарю, засобів для підготовки лиж, якості підготовки лижних трас, що дозволяє розвивати більш високі швидкості, але й введенням нової дисципліни в лижному спорті – змагань зі спринту.
Уперше змагання зі спринту почали проводитися на міжнародній арені в середині 90-х років й офіційно відбулися на Чемпіонаті світу у Фінському місті Лахті в 2001 році, а в 2002 році ці змагання були включені в програму зимових Олімпійських ігор у Солт-Лейк-Сіті (США). На зимових Олімпійських іграх 2006 року в Туріні (Італія) будуть проведені не тільки індивідуальні змагання зі спринту, але й парна спринтерська естафета.
За міжнародними правилами дистанція в змаганнях зі спринту сягає від 800 м до 1800 м, і змагання проводяться в кілька етапів протягом одного дня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Швидкісно-силова підготовка кваліфікованих лижників-гонщиків у підготовчому періоді з урахуванням їх участі в змаганнях зі спринту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок