Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГЕБРИ ПРЕДИКАТНИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

АЛГЕБРИ ПРЕДИКАТНИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Назва:
АЛГЕБРИ ПРЕДИКАТНИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Кравець Наталя Сергіївна
УДК 510.6:519.7
АЛГЕБРИ ПРЕДИКАТНИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
01.05.02 -математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
Шабанов-Кушнаренко Юрій Петрович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти: -
- | доктор технічних наук, професор
Сіроджа Ігор Борисович,
Національний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського "ХАІ", завідувач кафедри програмного забезпечення;
доктор технічних наук, професор
Шаронова Наталія Валеріївна,
Харківський гуманітарний інститут "Народна українська академія", професор кафедри інформатики, інформаційних систем і процесів.
Провідна установа | Національний технічний університет України "КПІ", кафедра прикладної математики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, факс: (0572) 40-91-13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м.Харків, пр.Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 18 ”___травня___2001 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На теперішній час інформація стала важливішою складовою ресурсів матеріального виробництва. Тому, щоб безпосередньо сприяти успіху організації на ринку інформаційні системи, що забезпечують взаємодію з навколишнім світом, повинні швидко розроблюватися, функціонувати у різнорідних мережних середовищах, поєднувати використання таких видів інформації як аудіо, відео, графіку і текст, мати доступ до ізольованих джерел інформації. Всім необхідним вимогам задовольняють системи інформаційного обслуговування з розподіленою архітектурою. Однак при розробці багатомодульних систем різко зростає трудомісткість етапу верифікації програмного забезпечення. Це зробило особливо актуальною проблему розробки інтелектуальних інструментальних засобів, які дозволяють перевіряти функціонально-логічну коректність таких систем.
Актуальність теми. Одним з найбільш популярних інструментів моделювання інформаційних процесів та систем, в яких розподіл ресурсів, комунікацій та синхронізація відіграють важливу роль, є сітки Петрі. Для ефективного використання сіток Петрі необхідна розробка інструментальних засобів формалізації моделювання систем і аналізу сіток Петрі. В цей час залишається актуальною проблема розробки методів аналізу простору становищ сітки Петрі з урахуванням того, що множина досяжності розміток сітки може бути незкінченною. Теорія множин, теорія комплектів, а також матричний підхід не дають достатніх можливостей для аналізу простору становищ сітки та розв'язання задачі досяжності розмітки. В даній роботі пропонується використовувати для цієї цілі універсальний математичний апарат алгебр предикатних операцій. Враховуючи, що методи формальної логіки використані при розробці баз знань більшості діючих систем штучного інтелекту, в даній роботі запропоновано застосувати даний математичний апарат також для доповнення системи імітації та аналізу сіток Петрі інтелектуальною компонентою, яка дозволяє проводити діагностику функціонально-логічної коректності системи, що моделюється.
У своїх дослідженнях автор базувався на роботах Котова В.Є., Мальцева А. І., Попова Е. В. , Поспєлова Д. О., Шабанова-Кушнаренко Ю. П.. У рамках вказаного кола проблем формулюється постановка задачі дослідження, що викладено в дисертації. Дисертаційна робота присвячена удосконаленню методів моделювання багатомодульних систем інформаційного обслуговування з розподіленим управлінням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АЛГЕБРИ ПРЕДИКАТНИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок