Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСТУПНІСТЬ ЗМІСТУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩАХ І ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

НАСТУПНІСТЬ ЗМІСТУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩАХ І ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
НАСТУПНІСТЬ ЗМІСТУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩАХ І ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Казьмірчук Наталя Степанівна
УДК 378.14
НАСТУПНІСТЬ ЗМІСТУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
У ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩАХ І ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ
У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті
імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Інститут перспективних технологій, економіки і
фундаментальних наук Вінницького державного
педагогічного університету імені Михайла
Коцюбинського, директор, м. Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович
Інститут професійно-технічної освіти
АПН України, директор, м. Київ;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Шапошнікова Ірина Миколаївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри
педагогіки і методики початкового навчання,
м. Київ.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Т.Г.Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 16 травня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32).
Автореферат розісланий 14 квітня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Коломієць А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Об’єктивною потребою, водночас і невід’ємною складовою державної політики в галузі освіти на початку ХХІ століття є створення і впровадження в життя ідеї ступеневої освіти. Йдеться про інтенсивне навчання і здобуття на цій основі вищої освіти певного професійного спрямування, починаючи з неповної середньої школи і закінчуючи вищою освітою, в час якої студенти, свідомо й послідовно долаючи конкуренцію, просуваються на шляхах здобуття знань і професійного становлення на цій основі.
Запровадження ступеневої освіти вимагає від педагогічних колективів узгодженості в педагогічних діях, спрямованих на оволодіння студентами навчальним матеріалом. Ця мета осягається системністю і послідовністю навчальних дій викладачів ВНЗ, застосуванням щонайрізноманітніших методів і прийомів навчання. Тільки ці реалії становлять важливу складову педагогічних умов забезпечення цілісності навчального процесу, системності добутих знань, умінь і навичок.
Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, Державною програмою “Вчитель”, Національною доктриною розвитку освіти в Україні передбачено суттєвий перегляд усієї концепції створення стабільної й ефективної освітньої системи, котра відповідала б не тільки соціально-економічній і демографічній ситуації, культурно-історичним традиціям, але й сприяла б кваліфікованій підготовці національної інтелектуальної еліти в Україні. Особливо актуальним є питання підготовки вчителів початкових класів, бо саме педагоги цього профілю щонайбільше формують основи всієї майбутньої системної освіти людини – шкільну початкову освіту. Конструктивне й позитивне розв’язання проблем, пов’язаних з підвищенням освітньо-кваліфікаційного рівня педагогів початкової ланки освіти є запорукою значного вдосконалення всієї системи освіти.
У дидактичній системі ступеневої професійної освіти системотвірним чинником, яким забезпечується цілісність двох етапів підготовки студентів, слугує принцип наступності у навчанні й вихованні.
Наступністю змісту ступеневої освіти передбачається встановлення безперервного зв’язку між окремими сторонами, частинами і рівнями навчання; розширення й поглиблення знань, добутих студентами на попередніх етапах навчання; синтез, об’єднання окремих понять та уявлень у цілісну, компактну систему знань, умінь і навичок; поступально-висхідний характер розгортання змісту педагогічної підготовки студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАСТУПНІСТЬ ЗМІСТУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩАХ І ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок