Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКІ ПОГЛЯДИ ДМИТРА ДОНЦОВА

СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКІ ПОГЛЯДИ ДМИТРА ДОНЦОВА

Назва:
СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКІ ПОГЛЯДИ ДМИТРА ДОНЦОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОЗІЙ ІВАН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 141.7(477)(091)”18/19”(092) Д.Донцов
СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКІ ПОГЛЯДИ ДМИТРА ДОНЦОВА
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії і культури Львівської комерційної академії
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор Горбач Назар Якович
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри філософії і культури
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, Возняк Степан Михайлович,
(Прикарпатський університет імені Василя Стефаника),
професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент, Захара Ігор Степанович,
(Львівський національний університет імені Івана Франка),
доцент кафедри історії філософії
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова МОН України
Захист відбудеться „15” вересня 2005 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий „ 10 “ серпня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена насамперед теоретичними та практичними завданнями державно-політичного становлення України. Для чіткого виконання умов, які призведуть до поступового еволюціонування української нації необхідно вибудувати логічну модель подальшого розвитку суспільства. Отже, потрібно детально ознайомитися з історичним минулим українського народу з метою екстраполяції на сучасну Україну найдієвіших методів виходу з кризи. У зв’язку з таким станом речей соціально-філософське дослідження зародження, формування та становлення загалом в Україні основних складників національно-визвольного руху є актуальною проблемою.
Актуальність теми, з одного боку, полягає в її значенні та важливості для вивчення української філософії, а з іншого – в тому, що в історії вітчизняної філософії нині вона належним чином ще не досліджена. Актуальність теми пов’язується з методологічним значенням ідеології Дмитра Донцова загалом. У дисертації зокрема досліджуються джерела формування світогляду мислителя, поступовий розвиток його ідей, а також вплив творчості Дмитра Донцова на тогочасні суспільно-політичні процеси. Ідеологія Дмитра Донцова потрібна також у сучасному суспільному та інтелектуальному житті України з метою вирішення великої кількості завдань та проблем.
Дмитро Донцов в цьому контексті виступає одним з центральних представників та виразників націоналістичного руху в Україні кінця XIX – XXст. Варто зазначити, що діяльність Дмитра Донцова посідає важливе місце в розвитку української політичної філософії. Протягом усього творчого життя Д.Донцов популяризував українську історію, культуру, літературу. Стосовно філософії, можна констатувати, що усі філософські погляди Д.Донцова були підпорядковані найвищій меті у його світогляді. Цією метою у нього виступала нація, початок і кінець усіх його теоретичних рефлексій, єдина реальна монада історії та культури, незаперечний критерій істини. Тому задля втілення своєї мети Дмитро Донцов використовував усі засоби, які, на його думку, могли б працювати на ідею націоналізму. Мислитель вивчав та аналізував філософські погляди Стародавнього світу, Нового часу, сучасні йому філософські течії, проблеми радикалізму російської революційної інтелігенції, яка проголосила своїм девізом фразу – “все, або нічого”.
Той факт, що в доктрині Дмитра Донцова неможливо чітко визначити ті чи інші межі або напрями, призвів до використання у його теорії певних еклектичних побудов, що практично втілювалися у крайній формі радикалізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКІ ПОГЛЯДИ ДМИТРА ДОНЦОВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок