Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ МЕТОДИКИ ВИЯВЛЕННЯ І РОЗСЛІДУВАННЯОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІПРИ НАЯВНОСТІ КОРУМПОВАНИХ ЗВ

ОСНОВИ МЕТОДИКИ ВИЯВЛЕННЯ І РОЗСЛІДУВАННЯОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІПРИ НАЯВНОСТІ КОРУМПОВАНИХ ЗВ

Назва:
ОСНОВИ МЕТОДИКИ ВИЯВЛЕННЯ І РОЗСЛІДУВАННЯОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІПРИ НАЯВНОСТІ КОРУМПОВАНИХ ЗВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
АРКУША ЛАРИСА ІГОРІВНА
УДК № 343.98
 
ОСНОВИ МЕТОДИКИ ВИЯВЛЕННЯ І РОЗСЛІДУВАННЯ
ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ПРИ НАЯВНОСТІ КОРУМПОВАНИХ ЗВ'ЯЗКІВ
Спеціальність: 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі криміналістики Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор Постіка Ігор Володимирович, завідуючий кафедрою криміналістики Одеської національної юридичної академії
 
Офіційні опоненти:
- Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Коновалова Віолета Омелянівна, професор кафедри криміналістики Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харів);
- доктор юридичних наук, професор Бахін Володимир Петрович, професор кафедри кримінального права, кримінального процесу і криміналістики Академії державної податкової служби України (м. Ірпень).
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра криміналістики (м. Київ)
Захист відбудеться 4 квітня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий 2 березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ Битяк Ю.П.
(підпис)
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Період переходу до ринкових відносин обумовлює необхідність проведення політичних, соціально-економічних, правових і інших реформ в Україні, для яких характерними рисами останнім часом є реорганізація економічного механізму, розрив налагоджених господарських зв'язків, спад виробництва промислової і сільськогосподарської продукції, зниження життєвого рівня населення. Ці процеси супроводжуються загостренням криміногенної обстановки, ростом злочинності, як загальнокримінальної спрямованості, так і в сфері економіки, яка все частіше здобуває організований характер. Так, за останні десять років кількість виявлених організованих злочинних формувань зросла в Україні в 4,2 рази, а кількість вчинених ними злочинів – у 3,4 рази. Постійно збільшується їхня частка в загальному масиві зареєстрованих злочинів.
Статистичні дані про результати ліквідації найбільш суспільно небезпечних організованих злочинних формувань (ОЗФ) свідчать про збільшення кількості ліквідованих формувань, але аналіз матеріалів практики показує, що ряд даних формувань не припиняють своєї злочинної діяльності навіть після засудження частини їх учасників.
Інфільтрація організованої злочинності в легальний бізнес, проникнення представників кримінальної еліти з їхньою субкультурою і злочинним мисленням у владні структури є основою для корупції, що гальмує будь-які позитивні процеси і, таким чином, сприяє поглибленню кризових явищ.
Усезростаючі масштаби організованої злочинності і корупції становлять реальну загрозу безпеці держави і суспільства. ОЗФ, користуючись безкарністю, а часом і потуранням працівників правоохоронних органів, діють усе більш нахабно і зухвало, перетворюючи великі території в сфери впливу. Звичайні злочини поступаються місцем великомасштабним злочинним акціям, глибокому проникненню через корумповані зв'язки в економіку і фінансову систему, спробам впливати на політику держави в цьому середовищі.
Одночасно спостерігається стійка тенденція до поширення корупції та інших протиправних діянь серед представників як органів державної влади і управління, так і правоохоронних органів. Для даної категорії осіб найбільш характерні хабарництво, зловживання службовим становищем, зрощування з кримінальними структурами, протиправна участь у підприємницькій діяльності, у тому числі в незаконному бізнесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСНОВИ МЕТОДИКИ ВИЯВЛЕННЯ І РОЗСЛІДУВАННЯОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІПРИ НАЯВНОСТІ КОРУМПОВАНИХ ЗВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок