Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> літературна критика дж. х. міллера: трансформація західноєвропейських теорій

літературна критика дж. х. міллера: трансформація західноєвропейських теорій

Назва:
літературна критика дж. х. міллера: трансформація західноєвропейських теорій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,01 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хлибова Наталія Олександрівна
УДК: 929 Міллер+821.111(73).09
літературна критика дж. х. міллера:
трансформація західноєвропейських теорій
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі грецької філології Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Козлов Олександр Спиридонович,
Севастопольський національний університет, кафедра українознавства, педагогіки і культурології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Нарівська Валентина Данилівна, Дніпропетровський національний університет,
кафедра зарубіжної літератури
кандидат філологічних наук
Галкіна Яна Вікторівна,
Миколаївський державний університет
ім. В.О. Сухомлинського,
кафедра видавничої справи та редагування
Захист відбудеться «2» липня 2008 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий 27 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертації визначається об’єктом дослідження. Бурхливий розвиток американської критичної думки у ХХ столітті з розмаїттям шкіл і напрямів привернув значну увагу науковців світу, утримуючи літературознавчу напругу продовж десятиліть. Відійшла в минуле її роль у статусі лише «служниці» художньої творчості, витіснилось ставлення до неї як до «другорядної літератури». На тлі дещо ослаблених позицій сучасної американської літератури (порівняно з ХІХ чи першою чвертю ХХ століття) критика стрімко набирала сили, репрезентуючи імена й новаторські концепції, як от: С. Лангер, дослідниця символічних форм пізнання, С. Фіш, У. Блейк, Н. Холланд – засновники школи «читацької реакції», Ф. Круз – представник психоаналітичного напряму, Г. Співак – компаративістка, що досліджує питання транснаціональної культурології. Серед них і Джозеф Хілліс Міллер (1928), випускник Гарвардського університету, один із найбільш впливових сучасних американських критиків, засновник двох продуктивних наукових напрямів – «критики свідомості» (або «феноменологічного») і деконструктивізму в американській їх модифікації.
Численні наукові розробки Дж. Х. Міллера теоретичного та історико-літературного характеру, перекладені декількома європейськими і східними мовами, набули неабиякої популярності. Про широке визнання набутків Дж.Х. Міллера свідчать почесні звання найбільш видатного північно-американського літературного критика ХХ століття: почесний професор досліджень у сфері англійської літератури і порівняльного літературознавства; почесний професор університетів Китаю, а також університетів Сарагоси, Барселони, почесний доктор лінгвістики. Дж.Х. Міллер має найвищу нагороду Каліфорнійського університету – медаль за міжнародне визнання у сфері літератури, критики і теорії; нагороду за наукові досягнення США від Асоціації сучасних мов, а також нагороду за видатні педагогічні заслуги, приз за досягнення в порівняльному літературознавстві та ін. Дж.Х. Міллер - член американської Академії мистецтв і наук, Асоціації сучасних мов. Викладав в університетах Йеля, Каліфорнії, Гарварда, Вашингтона, Прінстона, Вірджинії, а також Цюріха; член декількох редакційних рад всесвітньо відомих наукових видань.
Феноменологічні та деконструктивістські методологічні новації Дж.Х. Міллера були свідченням як наукової самодостатності, так і неприхованої типологічної змістовності на основі відвертої взаємодії з європейською науковою думкою (Ж. Пуле, П. де Ман, Ж. Дерріда), розробкою надзвичайно творчої, плідної методики щодо трансформації європейських концепцій на американському ґрунті, що надало йому особливої вагомості і значущості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: літературна критика дж. х. міллера: трансформація західноєвропейських теорій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок