Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГАЗОДИНАМІКИ ФАКЕЛА, МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПОЛЕМ ТЕМПЕРАТУРИ У МЕТАЛУРГІЙНИХ НАГРІВАЛЬНИХ ПЕЧАХ.

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГАЗОДИНАМІКИ ФАКЕЛА, МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПОЛЕМ ТЕМПЕРАТУРИ У МЕТАЛУРГІЙНИХ НАГРІВАЛЬНИХ ПЕЧАХ.

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГАЗОДИНАМІКИ ФАКЕЛА, МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПОЛЕМ ТЕМПЕРАТУРИ У МЕТАЛУРГІЙНИХ НАГРІВАЛЬНИХ ПЕЧАХ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Державна металургійна академія України
На правах рукопису
Лисиця Вадим Костянтинович
УДК 669.046:621
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГАЗОДИНАМІКИ ФАКЕЛА, МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПОЛЕМ ТЕМПЕРАТУРИ У МЕТАЛУРГІЙНИХ НАГРІВАЛЬНИХ ПЕЧАХ.
Спеціальність 05.14.04- “Промислова теплоенергетика”
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук
Дніпропетровськ, 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькій державній інженерній академії
Міністерства освіти України
Науковий консультант: д.т.н., проф. Ревун Михайло Павлович, ЗДІА, ректор.
Офіційні опоненти:
Д.т.н., проф. Капустін Євген Олександрович, Приазовський державний технічний університет, професор кафедр теплофізики та теплоенергетики металургійних процесів;
Д.т.н., проф. Дзюба В’ячеслав Леонідович, Донбаський гірничо-металургійний інститут, зав.кафедрою фізики.
Провідна установа:
Інститут газу НАН України, відділ промислової теплотехніки, м.Київ.
Захист відбудеться “_19_” _10_ 1999р. о _14_ годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д08.084.03. Державної
металургійної академії України, 320635, МСП, м.Дніпропетровськ,
пр.Гагаріна,4 .
Автореферат розісланий “_20_” __09__ 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченох ради, __________________ Цапко В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незадовільне корисне тепловикористання, недостатні швидкість і якість нагріву заготовок, надмірний їх угар у металургійних нагрівальних печах країн СНД обумовлені передусім нерівномірністю і неузгодженістю полів температури гріючої середи і поверхнями, що нагріваються. Інтенсіфікація нагріву у цих умовах загострює проблему узгодження вказаних полів у просторі і у часі.
Існуючі аналітичні та емпіричні методики розрахунку зовнішнього теплообміну і параметрів факела не дозволяють вирішити задачу розрахунку оптімальної системи опалювання, що забезпечує завданий характер поля температури в об`ємі робочого простору.
Розв`язання вищезгаданої проблеми можливо іншим шляхом - оперативним управлінням полем температури у робочому просторі зміною параметрів факела. Розробці вказаного напрямку і присвячена ця дисертація, що є реалізацією нових науково обгрунтованих розробок у галузі промислової теплоенергетики, які забезпечують розв`язання значної прикладної проблеми.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні теоретичні і практичні наслідки дисертаційної роботи отримані у результаті виконання НДР і ДКР за планами Запорізької Державної інженерної академії, металургійного комбінату “Запоріжсталь”, електрометалургійного заводу “Дніпроспецсталь” та міністерства освіти України.
Мета роботи - підвищення економічності і якості нагріву заготовок за рахунок мінімізації нерівномірності та тривалості теплової їх обробки і забезпечення максимальної точності ведення останньої.
Задачі роботи:
- дослідження полів температури в основних типах металургійних нагрівальних печей;
- удосконалення і розвиток теоретичних основ газодинаміки струменя і факела;
- розробка методології постановки, теоретичного та практичного вирішення проблеми оперативного управління газодинамікою і полем температури у робочих просторах основних типів нагрівальних печей;
- розробка та впровадження нового класу пальників з керованими параметрами факела;
- розробка та впровадження алгоритмів і систем управління полем температури в основних типах металургійних нагрівальних печей.
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше теоретично обгрунтовані і експериментально визначені:
- залежність величини критичного числа Рейнольдса витікання струменя з труби від довжини та діаметра останньої і незалежність режиму витікання від ступеня підтискування сопла;
- явище та кількісно описуюче його рівняння змінювання величини критичного числа Рейнольдса вздовж труби на протязі певної вхідної ділянки, обернено пропорційної її діаметру;
- залежність кута розкриття струменя від величин співвідношення швидкостей, коефіцієнтів в`язкості середовища і струменя, а також від ступеня стиснення останнього;
- критерій і зона існування вільного й обмеженого струменя в каналі;
- універсальне для всіх видів газу лінійне рівняння довжини турбулентного факела з повним зовнішнім сумішоутворенням при безвідривному горінні та нульовому параметрі супутності повітря;
- суттєва нелінійність залежності довжини газового факела від його теплової потужності, яка обумовлена ламінарно-турбулентними переходами у кожному з формуючих його потоків або його відривом від носика пальника;
- закономірності, характеристики та зона існування газового факела, який горить з відривом від носика пальника;
- неоднозначність величин швидкості відриву, довжини зони відриву, та довжини відірваного факела, визначувана знаком першої похідної швидкості витікання газу;
- способи управління параметрами факела, що забезпечують їх оптимізацію за будь-якої теплової потужності печі;
- алгоритми управління полем температури із задачею мінімізації нерівномірності, тривалості і собівартості нагріву заготовок у рекуперативному та регенеративному нагрівальних колодязях, у методичній нагрівальній печі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГАЗОДИНАМІКИ ФАКЕЛА, МЕТОДИ ТА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПОЛЕМ ТЕМПЕРАТУРИ У МЕТАЛУРГІЙНИХ НАГРІВАЛЬНИХ ПЕЧАХ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок