Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динамічне і статистичне моделювання атмосферної циркуляції для Чорноморського регіону

Динамічне і статистичне моделювання атмосферної циркуляції для Чорноморського регіону

Назва:
Динамічне і статистичне моделювання атмосферної циркуляції для Чорноморського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МОРСЬКИЙ ГIДРОФIЗИЧНИЙ ІНСТИТУТ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БАРАБАНОВ ВЛАДИСЛАВ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 551.584
Динамічне і статистичне моделювання атмосферної циркуляції для Чорноморського регіону
04.00.22 - геофiзика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Севастополь - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Морському гідрофізичному інституті Національної академії наук України
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор
Єфімов Володимир Васильович,
Морський гідрофізичний інституту НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Демишев Сергій Германович,
Морський гідрофізичний інститут НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук,
Фомін Володимир Володимирович,
Морське відділення Українського науково-дослідного
гідрометеорологічного інституту МНС України,
завідувач лабораторії
Провідна організація:
Одеський державний екологічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “__”______________200__ року о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.158.02 Морського гідрофізичного інституту НАН України за адресою: 99011, Україна, м. Севастополь, вул. Капітанська, 2, малий конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Морського гідрофізичного інституту НАН України за адресою: 99011, Україна, Севастополь, вул. Капітанська, 2.
Автореферат розісланий ________________________200__ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.50.158.02
кандидат фізико-математичних наук Кубряков O.I.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чисельне моделювання циркуляції атмосфери, перші спроби якого були початі у 20-х роках ХХ століття Л.Ф.Річардсоном, зараз є головним напрямком у дослідженнях погоди і клімату. Для аналізу і прогнозу мінливості клімату використовуються сумісні моделі циркуляції атмосфери й океану, що враховують також динаміку морського льоду, фізичні процеси на поверхні суші, вплив біоти. Ці моделі досить добре відтворюють основні особливості великомасштабної циркуляції атмосфери й океану. У той же час на малих масштабах глобальні моделі нездатні адекватно відтворити основні параметри локального клімату. Цей недолік неодноразово відзначався у літературі. Основні причини – недостатнє просторове розділення, обмежене ресурсами обчислювальної техніки, а також можливо неадекватна параметризація дрібномасштабних процесів, що не розраховуються в моделі явно. До таких процесів відносяться формування хмар, опади, випар, річковий стік, тощо. Грубе представлення підстеляючої поверхні у глобальних моделях призводить до найбільших помилок у відтворенні локального клімату в гірських і прибережних районах. Саме таким складним регіоном є Чорноморський регіон.
Таким чином, розробка методів моделювання регіональних особливостей клімату на основі аналізу великомасштабних полів (climate downscaling) є актуальним напрямком, що входить в усі провідні міжнародні програми дослідження мінливості клімату. У теперішній час розвивається два основних підходи до проблеми. Статистичний метод заснований на аналізі багатомірних лінійних кореляцій - чи в більш загальному випадку нелінійних зв'язків - між великомасштабними атмосферними полями низького просторового розділення і локальних гідрометеорологічних параметрів. Динамічний метод - розрахунок атмосферної циркуляції з використанням регіональних чисельних моделей більш високого просторового розділення (зокрема, моделювання на вкладених сітках). При цьому атмосферна модель високого розділення розглядається як інструмент для фізично обґрунтованої просторової інтерполяції великомасштабних полів, розрахованих по глобальних моделях з більш грубим просторовим розділенням. Розвиваються також методики регіонального моделювання, засновані на комбінації двох зазначених підходів.
Хоча статистичний метод більш простий у реалізації та не вимагає особливої швидкодії обчислювальної техніки, у багатьох випадках він непридатний – наприклад, для морів і океанів обмежена кількість спостережень за погодою практично не дозволяє одержувати достовірні статистичні оцінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Динамічне і статистичне моделювання атмосферної циркуляції для Чорноморського регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок