Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИЙ УСТРІЙ КИЇВСЬКОЇ РУСІ ІХ – ПОЧАТКУ ХІІ СТОЛІТТЯ

ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИЙ УСТРІЙ КИЇВСЬКОЇ РУСІ ІХ – ПОЧАТКУ ХІІ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИЙ УСТРІЙ КИЇВСЬКОЇ РУСІ ІХ – ПОЧАТКУ ХІІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,71 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Мателешко Юрій Павлович
УДК 94(477)(1-2/-4)”9/12”
ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИЙ УСТРІЙ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
ІХ – ПОЧАТКУ ХІІ СТОЛІТТЯ
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
 
Ужгород – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Ужгородського національного університету МОН України
Науковий керівник:    доктор історичних наук, професор
Федака Сергій Дмитрович,
Ужгородський національний університет МОН України,
професор кафедри історії України         
Офіційні опоненти:   доктор історичних наук, професор
Войтович Леонтій Вікторович,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка МОН України,               
завідувач кафедри історії
середніх віків та візантиністики
кандидат історичних наук
Волощук Мирослав Михайлович,
Інститут історії і політології
Прикарпатського національного університету
ім. Василя Стефаника МОН України,
доцент кафедри всесвітньої історії
Захист відбудеться 19 березня 2008 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61.051.04 Ужгородського національного університету (88016, м. Ужгород, вул. Університетська, 14 а, ауд. 410)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9)
Автореферат розісланий 18 лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент                         М.Ю. Токар               
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Політико-адміністративний устрій – це поділ території держави на складові частини (територіальні одиниці), відповідно до якого утворюється вертикальна структура органів державної влади і управління. Необхідність такого поділу постає з потреби представництва вищої державної влади на окремих територіях, географічна віддаленість яких від політичного центру країни унеможливлює безпосередню реалізацію функцій центральної влади. Найбільш близьким до „політико-адміністративного устрою” є термін „адміністративно-територіальний устрій”. Вивчення політико-адміністративного ладу передбачає висвітлення горизонтальної (територіальної) та вертикальної (управлінської) його структур як взаємозв'язаних елементів єдиної системи.
У дисертації для позначення держави вживаються такі терміни як „Русь”, „Руська держава”, „Київська Русь”. Термін „Русь” доцільно вживати у зв'язку з тим, що так називав державу Рюриковичів сам літописець. Поняття „Руська держава” більш чітко вказує на те, що Русь – це державне утворення. А загальновживаний термін „Київська Русь” підкреслює значення Києва як основного центру держави.
Актуальність теми очевидна із огляду на відсутність комплексного та системного дослідження політико-адміністративного устрою Київської Русі ІХ – початку ХІІ ст., історіографічної оцінки внеску науковців у вивчення даної проблеми, а також у зв'язку з потребою переосмислення деяких наукових положень та подолання пробілів у вже дослідженому масиві фактичного і теоретичного матеріалу. Політико-адміністративний устрій Київської Русі був тим чинником, що з'єднував у єдине ціле різні її частини. Від того, яким чином була побудована політико-адміністративна система країни, а головне, які фактори лежали в її основі, у великій мірі залежали міць та стійкість держави, її особливості як політичної організації та конкретні прояви діяльності останньої. Комплексне дослідження політико-адміністративного устрою Київської Русі, який висвітлювався науковцями досить фрагментарно, дає змогу виявити причини хиткості її політичної системи, через які вона так і не стала міцною централізованою державою, дозволяє глибше пізнати її сутність як політичного організму, а також шляхом наведення історичних паралелей чіткіше побачити деякі з тих „вічних” чинників, які визначали злети та падіння в еволюції української державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИЙ УСТРІЙ КИЇВСЬКОЇ РУСІ ІХ – ПОЧАТКУ ХІІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок