Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ У ЖІНОК З КЛІМАКТЕРИЧНИМ СИНДРОМОМ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ У ЖІНОК З КЛІМАКТЕРИЧНИМ СИНДРОМОМ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

Назва:
КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ У ЖІНОК З КЛІМАКТЕРИЧНИМ СИНДРОМОМ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
КОЛОТВІНА Лариса Іванівна

УДК 618.713:616.12-008.331.1.
КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ У ЖІНОК З
КЛІМАКТЕРИЧНИМ СИНДРОМОМ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
деса, 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Волошина Олена
Борисівна, Одеський державний медичний університет,
професор кафедри сімейної медицини та загальної практики
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гиріна Ольга Миколаївна,
Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, завідувач кафедри поліклінічної підготовки та сімейної медицини
доктор медичних наук, професор Фуштей Іван Михайлович, Запорізький
державний інститут удосконалення лікарів, завідувач кафедри терапії №2
Провідна установа
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Д. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться 05.03.2004 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця МОЗ України, за адресою:
01004, м. Київ, вул. Л. Толстого, 10
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця МОЗ України, за адресою:
03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1
Автореферат розісланий 02.02.2004 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.мед.н. Кузьменко А. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Гіпертонічна хвороба (ГХ) сьогодні є одним з найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи. За даними офіційної статистики в Україні зареєстровано 8,4 млн. хворих на гіпертонічну хворобу, що становить 20,7% дорослого населення (Ю. М. Сіренко, І. М. Горбась, І. П. Смірнова, 2003). В той же час дані епідеміологічних досліджень свідчать, що страждають на гіпертонічну хворобу в нашій країні 13-15 млн. чоловік (В. Ф. Москаленко, В. М. Коваленко, 2001). Артеріальна гіпертензія є одним з основних факторів ризику ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, порушень мозкового кровообігу, уражень нирок, раптової смерті та скорочує життя хворого в середньому на 10-20 років.
Дослідженнями встановлено, що вік та особливості перебігу менопаузи у жінок є незалежними факторами ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Згідно до даних ВООЗ, у Європі частота артеріальної гіпертензії серед жінок у віці від 35 до 64 років зросла від 13,1 до 36, 2% і відмічається у понад 50% жінок в постменопаузі (С. Б. Маліченко, Л. Б. Лазебнік, 2000). Артеріальна гіпертензія у жінок менопаузального віку в 40-80% випадкі.в поєднується з клімактеричним синдромом (КС), який погіршує не тільки самопочуття пацієнток, але й клінічний перебіг захворювання (І. М. Фуштей, С. М. Зеленцов, В. І. Клименко, 2001; Г. В. Дзяк, Н. К. Крижанівська, 2001). Отже, актуальним уявляється необхідність та важливість удосконалення лікування жінок, хворих на гіпертонічну хворобу в сполученні з клімактеричним синдромом з метою зниження частоти ускладнень, смертності від серцево-судинних захворювань.
Численні дослідження свідчать, що особливості механізму дії інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ), зокрема еналаприлу, дають можливість вважати його препаратом першого ряду при лікуванні гіпертонічної хвороби у жінок в період клімаксу (М. Г. Ільяш, О. Г. Несукай, 1999; Ю. М. Сіренко, 2001; Є. П. Свіщенко, О. П. Безродна, 2001). Переваги ІАПФ, у тому числі і еналаприлу, перед іншими гіпотензивними препаратами при лікуванні жінок клімактеричного віку обумовлені багатофакторним впливом ІАПФ на різноманітні ланки патогенезу ГХ, кардіо-, судинно-, нефропротекторними властивостями цих препаратів, позитивним метаболічним ефектом (поліпшення обміну глюкози, кальцій-фосфорного, ліпідного, електролітного обміну тощо), можливістю посилення терапевтичного ефекту при сполученні з іншими медикаментозними засобами (Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ У ЖІНОК З КЛІМАКТЕРИЧНИМ СИНДРОМОМ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок