Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВАНТОВІ ТА ОРТОГОНАЛЬНІ СИМЕТРІЇ В КВАНТОВІЙ ТЕОРІЇ

КВАНТОВІ ТА ОРТОГОНАЛЬНІ СИМЕТРІЇ В КВАНТОВІЙ ТЕОРІЇ

Назва:
КВАНТОВІ ТА ОРТОГОНАЛЬНІ СИМЕТРІЇ В КВАНТОВІЙ ТЕОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
КАЧУРИК Іван Іванович
УДК: 539.12.1; 530,182; 519.46
КВАНТОВІ ТА ОРТОГОНАЛЬНІ СИМЕТРІЇ
В КВАНТОВІЙ ТЕОРІЇ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля, м. Хмельницький
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Клімик Анатолій Ульянович,
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
НАН України, м. Київ, завідувач відділу математичних
методів у теоретичній фізиці
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Нікітін Анатолій Глібович, Інститут математики НАН
України, м. Київ, завідувач відділом прикладних
досліджень.
доктор фізико-математичних наук,
Гайсак Михайло Іванович, Інститут електронної
фізики НАН України, м. Ужгород, провідний науковий
співробітник.
доктор фізико-математичних наук,
Цифра Іван Михайлович, Інститут геофізики
ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ, провідний
науковий співробітник.
 
Провідна установа:
Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться 23.10.2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.191.01 в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова Національної академії наук України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Метрологічна, 14-б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту теоретичної фізики НАН України ім. М.М. Боголюбова за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Метрологічна, 14-б.
Автореферат розісланий 21.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук |
КУЗЬМИЧЕВ В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Теоретико-груповi (симетрiйнi) методи стали невiд'ємною складовою частиною квантової фiзики. Залучення цих методiв дозволяє, виходячи iз найбiльш загальних даних про симетрiю квантової системи якiсно вивчити її властивостi, не вдаючись до кiлькiсних розрахункiв, а в багатьох випадках суттєво полегшує також i сам розрахунок. На дослiдженнi симетрiї в значнiй мiрi базується сучасний теоретичний розгляд складних фiзичних об'єктiв i структур. Аналiз показує, що хоча в цiлому груповий пiдхiд у квантовiй теорiї має унiверсальний характер, єдиної всеохоплюючої групи симетрiй для фiзики немає. Для конкретних систем (атом, ядро, молекула тощо) характерна наявнiсть цiлого ряду груп i пiдгруп i кожна з них описує якусь область реальностi. А тому не дивно, що список груп фізичних симетрiй неперервно поповнювався, i ця тенденцiя наростає. Задiюються навiть особливi i квантовi групи.
Однак безпосереднє застосування теорiї симетрiй до фiзичних проблем ускладнено наступними двома основними обставинами. По-перше, теорiя симетрiй, зокрема квантових i ортогональних (за винятком компактного випадку), є далеко не завершеною у математичному відношенні. По-друге, що не менш важливо, значна частина отриманих математичних результатів часто сформульованi в такiй формi i термiнах, якi не завжди прийнятнi з фiзичної точки зору. Так, при розв'язаннi багатьох динамiчних задач ми маємо справу з функцiями на групах, або однорiдних просторах. Цi функцiї можуть бути розкладенi по множинi власних функцiй операторiв Казимiра. Такi розклади вiдiграють у квантовiй фiзицi центральну роль i здiйснюються методом гармонiчного (парцiально-хвильового) аналiзу, який тiсно переплiтається з теорiєю представлень груп. Але незважаючи на те, що доведення iснування i абстрактнi форми записiв розкладiв у багатьох випадках є в математичнiй лiтературi, конкретних виразів, якi б могли мати прозору фiзичну iнтерпретацiю, у бiльшостi дiйсних груп Лi, одержано не було. Крiм того, такi безсумнiвно значимi для прикладних цiлей у фiзицi питання, як знаходження явного вигляду коефiцiєнтiв Клебша-Гордана, коефiцiєнтiв Рака, гiперсферичних i узагальнених гiперсферичних гармонiк, iнфiнiтезимальних операторiв i т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КВАНТОВІ ТА ОРТОГОНАЛЬНІ СИМЕТРІЇ В КВАНТОВІЙ ТЕОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок