Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України (друга половина ХІХ- початок XX ст.)

Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України (друга половина ХІХ- початок XX ст.)

Назва:
Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України (друга половина ХІХ- початок XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
МАЛИНІНА ІРИНА ОЛЕГІВНА
УДК 371.037(09)(002.5)
Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України
(друга половина ХІХ- початок XX ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Попова Людмила Данилівна, Харківський
національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, професор кафедри історії
педагогіки та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Танько Тетяна Петрівна, Харківський
національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, декан факультету
дошкільного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Бабченко Ольга Володимирівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського, доцент кафедри
графіки, прикладного мистецтва та методики
художнього навчання.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Дрогобич.
Захист відбудеться “18” жовтня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04. у Харківському національному педагогічному університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий “ 13 ” вересня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Оновлення змісту професійної підготовки вчителів естетичного циклу здійснюється відповідно до Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Національної концепції “Художньо-естетичне виховання”, Концепції громадського виховання особистості в умовах розвитку української державності та інших джерел, що спрямовані на розв’язання актуальних завдань сучасної педагогіки, яка ґрунтується на культурно-історичних цінностях українського народу, його традиціях і духовності. Виховання має спрямовуватися на залучення громадян до глибинних пластів національної культури й духовності, формування в дітей та молоді традиційних цінностей, ідей, поглядів і переконань вітчизняної та світової культур.
На сучасному етапі розбудови української державності, активного пошуку педагогами-науковцями, вченими-мистецтвознавцями, викладачами методистами вищих та середніх навчальних закладів нового змісту, форм і методів підготовки педагогічних та художніх кадрів доцільно звернутися до найкращих надбань вітчизняної педагогічної думки минулого. Аналіз історичної та сучасної педагогічної літератури свідчить про те, що в Україні накопичено певний навчально-виховний досвід організації художньої освіти вчительських кадрів. Саме в ньому можна знайти відповідь на багато запитань, які гостро стоять перед сучасною вітчизняною освітою. Через це набувають актуальності й потребують вивчення питання теоретичної підготовки художньо-педагогічних кадрів у Харківській і Київській художніх школах України, а також аналіз та узагальнення практичної діяльності цих закладів. Покращення шляхів і засобів підготовки художньо-педагогічних кадрів сприятиме вивченню, критичному осмисленню й творчому використанню спадщини прогресивних вітчизняних педагогів, діячів освіти та культури. Періодом становлення й розвитку історико-педагогічної думки України в галузі художньої освіти була визначена друга половина XIX – початок XX ст. Економічний та культурний прогрес у цей історичний період позитивно вплинули на формування національної культури й освіти, становлення та розвиток спеціальних художніх шкіл, підготовку в них педагогічних і творчих працівників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України (друга половина ХІХ- початок XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок