Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ОНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ОНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ШКЛЯР Володимир Борисович
УДК 631:1:301
ОНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ
ЗАСОБІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ
ВИРОБНИЦТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор, академік УААН
САБЛУК Петро Трохимович,
директор Інституту аграрної
економіки УААН
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор ПЕРЕБИЙНІС Василь Іванович, Полтавська державна аграрна академія, проректор
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник ГЕРУН Микола Іванович, Інститут аграрної економіки УААН, заступник завідувача відділу цін на матеріальні ресурси
Провідна установа | Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Миколаїв
Захист дисертації відбудеться “30” грудня 2003 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м.Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: м.Київ, вул.Героїв Оборони, 10, 2-й поверх.
Автореферат розісланий “28” листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відтворювальний процес у сільському господарстві тісно пов’язаний із системним оновленням спожитих засобів виробництва на якісно новій основі. У виробничій сфері беруть участь різні види матеріально-технічних ресурсів, серед яких особливе місце належить технічним засобам. Вони є активною частиною ресурсного потенціалу і у значній мірі визначають ефективність аграрного виробництва. Тому забезпечення сільськогосподарських товаровиробників технічними засобами до технологічних потреб і утримання їх у роботоздатному стані є однією з основних умов ефективного забезпечення організації виробничих процесів в усіх галузях аграрної сфери економіки.
Довготривала кризова ситуація, яка охопила сільськогосподарське виробництво та інші галузі агропромислового комплексу, особливо негативно вплинула на погіршення його технічного оснащення, порушення оптимальних строків виконання технологічних операцій у виробництві рослинницької й тваринницької продукції. Руйнування матеріально-технічних засобів у сільському господарстві без їх заміни на якісно новій основі призвело до різкого спаду сільськогосподарського виробництва, зниження його ефективності, погіршення фінансового стану і платоспроможності сільськогосподарських товаровиробників.
Як наслідок, майже повністю призупинився інвестиційний процес, у кілька разів зменшились поставки техніки на село, значно скоротився випуск запасних частин до тракторів, зернозбиральних, бурякозбиральних, кормозбиральних комбайнів, іншої сільськогосподарської техніки та знарядь, занепала ремонтна база виробничих структур. За десять останніх років довелося списати майже половину тракторів, а їх поповнення не перевищило п’яти відсотків.
Преважна більшість тракторів і зернозбиральних комбайнів експлуатуються за межами амортизаційних строків, що вимагає значних витрат на здійснення ремонтних робіт, на відновлення роботоздатності технічних засобів. Знизився коефіцієнт готовності тракторів, зернозбиральних комбайнів, інших складних сільськогосподарських машин і знарядь.
Разом з тим, вітчизняна машинобудівна промисловість різко скоротила випуск техніки для агропромислового виробництва, знизилась якість тракторів, сільськогосподарських машин. Виробничі потужності машинобудівних заводів завантажені лише на 15-20%. Погіршилось постачання пально-мастильних матеріалів, зросли їх ціни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок