Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЛЕОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

ВАЛЕОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Назва:
ВАЛЕОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГ
ОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Книш Тетяна Валентинівна
УДК 371.044.1:613.1/9
ВАЛЕОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Поташнюк Раїса Захарівна, Волинський державний університет імені Лесі Українки, м.Луцьк, професор кафедри анатомії і фізіології людини.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, м. Київ завідувач кафедри дошкільної педагогіки;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Поніманська Тамара Іллівна, Рівненський державний гуманітарний університет, м.Рівне, докторант.
Провідна установа: | Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра теорії та методики дошкільного виховання, Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 16 травня 2001 року о 17.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ,вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 12 квітня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Успішне вирішення завдань, які поставлені перед системою освіти державними нормативними документами ("Діти України", Закон України "Про освіту", Концепцією неперервної валеологічної освіти України), неможливе без відповідної зміни навчальних програм, форм і методів навчання в усіх ланках освіти, починаючи з дошкільної - базової для подальшої освіти в школі.
Поряд з педагогічними завданнями формування нового рівня знань, які відповідають світовим стандартам, зміщення акцентів у вихованні дітей на формування індивідуальності особистості, одним з найголовніших завдань всіх ланок освіти проголошено формування та збереження здоров'я дітей, підлітків, студентської молоді.
Оволодіння новими навчальними програмами дітьми як у дошкільних закладах, так і у школах може бути успішним лише за умови достатнього рівня їхнього здоров'я (М.З.Згуровський, 1998; А.М.Сердюк,1993; Ю.П.Спіженко, 1992; З.А.Шкіряк-Нижник, 1992).
Донедавна валеологія як навчальний предмет не була структурним компонентом професійної підготовки фахівців дошкільного виховання.
Тенденція погіршення здоров'я, зниження показників народжуваності дітей в Україні, нездоровий спосіб життя у переважної більшості дітей, підлітків, студентів створюють загрозу деградації нації (А.М.Сердюк, М.І.Хижняк, З.А.Шкіряк-Нижник) і вимагають підвищення уваги до валеологічного спрямування сучасної освіти у вищих закладах освіти.
Проблемі професійної підготовки вчителів присвячено багато досліджень вітчизняних та зарубіжних авторів. Теоретичні та методологічні основи даної проблеми знайшли відображення у працях класиків педагогічної науки С.Ф.Русової, В.О.Сухомлинського, К.Д.Ушинського та у наукових дослідженнях сучасних вчених-педагогів і психологів А.М. Алексюка, Л.В.Артемової, Е.С.Вільчковського, О.Д.Дубогай, І.А.Зязюна, О.Я. Савченко, В.А.Семиченко, В.О.Сластьоніна, О.І.Щербакова та ін.
Окремим аспектам багатогранного і складного процесу розвитку професійної підготовки педагогів у вищих закладах освіти з питань охорони і зміцнення здоров'я школярів і студентів присвятили свої наукові праці І.М.Авратинський, Т.Є.Бойченко, З.Ф.Волотовська, С.С.Крохмаль, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВАЛЕОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок