Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АПРОКСИМАЦІЯ ПЛОСКИХ ДИСКРЕТНО ПРЕДСТАВЛЕНИХ КРИВИХ ЛІНІЙ НА ОСНОВІ ДИСКРЕТНОГО МЕТОДУ НАЙМЕНШИХ КВАДРАТІВ

АПРОКСИМАЦІЯ ПЛОСКИХ ДИСКРЕТНО ПРЕДСТАВЛЕНИХ КРИВИХ ЛІНІЙ НА ОСНОВІ ДИСКРЕТНОГО МЕТОДУ НАЙМЕНШИХ КВАДРАТІВ

Назва:
АПРОКСИМАЦІЯ ПЛОСКИХ ДИСКРЕТНО ПРЕДСТАВЛЕНИХ КРИВИХ ЛІНІЙ НА ОСНОВІ ДИСКРЕТНОГО МЕТОДУ НАЙМЕНШИХ КВАДРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКА ДЕРЖАВНА АГРОТЕХНІЧНА АКАДЕМІЯ
ПИХТЄЄВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 514.8
АПРОКСИМАЦІЯ ПЛОСКИХ ДИСКРЕТНО ПРЕДСТАВЛЕНИХ КРИВИХ ЛІНІЙ НА ОСНОВІ ДИСКРЕТНОГО МЕТОДУ НАЙМЕНШИХ КВАДРАТІВ
Спеціальність 05.01.01 -
Прикладна геометрія, інженерна графіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Мелітополь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійській державній агротехнічній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: - кандидат технічних наук,
доцент Малкіна Віра Михайлівна, доцент кафедри прикладної математики і обчислювальної техніки, Таврійська державна агротехнічна академія, (м. Мелітополь).
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук,
професор Куценко Леонід Миколайович, професор кафедри пожежної аварійно-рятувальної техніки, Академія цивільного захисту, (м. Харків);
- кандидат технічних наук,
доцент Гнатушенко Володимир Володимирович, доцент кафедри електронних засобів телекомунікацій, Дніпропетровський національний університет, (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра нарисної геометрії, інженерної та комп’ютерної графіки, м. Київ.
 
Захист відбудеться “19” січня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К18.819.02 у Таврійській державній агротехнічній академії за адресою:
72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б. Хмельницького, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійської державної агротехнічної академії за адресою:
72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б. Хмельницького, 18.
Автореферат розісланий 17 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ О.Г. Караєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Комп'ютерні технології усе більше проникають в усі області людської діяльності. Складовою частиною цих технологій є геометричне моделювання, що завдяки зусиллям вітчизняної школи прикладної геометрії відіграє усе більшу роль у розвитку виробництва й удосконалюванні технологічних процесів. Головними вимогами при створенні геометричних моделей є адекватність моделі описуваним явищам, висока точність і швидкодія, що залежать від простоти обчислювальних алгоритмів і їхніх можливостей.
В умовах різноплановості досліджуваних явищ і процесів, а також проведених при цьому наукових досліджень доцільним є створення універсальних геометричних моделей.
Актуальність теми. Різноманіття моделюємих явищ і процесів у природі і техніці при наявності великої кількості випадкових факторів впливу поєднується одним загальним законом, властивим для кожного з них, якщо вплив кожного з факторів не є переважним. Це нормальний закон розподілу імовірностей появи тієї або іншої події. У силу універсальності цього закону відповідний йому обчислювальний метод, як основа геометричної моделі, теж повинний бути універсальним. Це метод найменших квадратів (МНК).
В даний час МНК є найбільш розповсюдженим обчислювальним методом обробки емпіричної інформації, що володіє властивостями простоти обчислень, передбачуваності і видимості результатів, тісно ув'язаним з теоретико-ймовірнісними питаннями. Розрахункові моделі МНК здійснюють ефективне згладжування вихідних даних, що нівелює дію випадкових факторів. На цій основі побудовані багато моделей прогнозування.
Процес одержання емпіричної інформації в переважній більшості випадків пов'язаний з вимірами, обтяженими похибками. У цьому випадку єдино вірним і доцільним способом обробки даних є побудова моделей апроксимації. Одним з найбільш розповсюджених видів цих моделей є апроксимація за критерієм мінімуму суми квадратів відхилень, тобто побудованих по МНК. На цьому принципі побудовані моделі регресії, виробляється усереднення в економіко-математичному моделюванні, зокрема, при створенні виробничих функцій, а також моделей прогнозування. Усе це говорить про доцільність застосування апроксимаційних моделей на основі МНК і в геометричному моделюванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АПРОКСИМАЦІЯ ПЛОСКИХ ДИСКРЕТНО ПРЕДСТАВЛЕНИХ КРИВИХ ЛІНІЙ НА ОСНОВІ ДИСКРЕТНОГО МЕТОДУ НАЙМЕНШИХ КВАДРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок