Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛЮДИНИ НА ОСНОВІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО МОВНОГО КОДУ

МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛЮДИНИ НА ОСНОВІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО МОВНОГО КОДУ

Назва:
МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛЮДИНИ НА ОСНОВІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО МОВНОГО КОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Работягов Андрій Валентинович
УДК .934 + 004.89 + 519.863
МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛЮДИНИ НА ОСНОВІ
ІНДИВІДУАЛЬНОГО МОВНОГО КОДУ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Бондаренко Михайло Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри програмного забезпечення ЕОМ, ректор.
Офіційні опоненти:
? доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Єрохін Віктор Федорович, начальник управління в/ч А1906 (м. Київ);
? кандидат технічних наук, доцент Омельченко Анатолій Васильович, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри мереж зв'язку.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова, відділ теорії цифрових математичних машин та систем, Національна академія наук України, м. Київ.
Захист відбудеться "14" червня 2006 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, ; тел. (0572) 702-14-46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, .
Автореферат розісланий "11" травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Ф. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Серед багатьох актуальних проблем сучасної науки одне з найважливіших місць займає проблема автоматизованої обробки мовної інформації. Сучасний підхід до рішення задач в галузі мовних технологій і, зокрема, в галузі фоноскопічної ідентифікації людини характеризується в цілому як спектральний. Однак на сьогоднішній час відзначаються деякі недоліки такого підходу, в основі якого лежить спектральна теорія мовоутворення і мовосприйняття. По-перше, вузьким місцем в галузі прикладної лінгвістики є, насамперед, відсутність всебічної фонетичної теорії, що допомогла б зрозуміти мовні процеси. По-друге, основні труднощі для розпізнавання мови полягають у виділенні надійних ознак на акустико-фонетичному рівні. Ці недоліки гальмують подальший розвиток мовних технологій. Так, зокрема, у даний час відсутні прийнятні і коректні методи фоноскопічної ідентифікації людини на вкрай обмеженому за обсягом (за фразами тривалістю до 3 секунд) і спотвореному мовному матеріалі. Актуальність цієї проблеми зумовлена, зокрема, тим, що зросло число телефонних повідомлень про нібито закладену бомбу з хуліганських спонукань, що приводить до порушення роботи аеропортів, залізничних вокзалів, навчальних і адміністративних установ, підприємств України, до значного матеріального і морального збитку.
Для вирішення зазначеної проблеми необхідно проводити подальші дослідження лінгвістичної і акустико-фонетичної інформації, властивостей мовних сигналів і способів їхнього перетворення, розробляти нові методи фоноскопічної ідентифікації людини. Один з таких методів подається у даній дисертаційній роботі – метод ідентифікації людини на основі індивідуального мовного коду (ІМК), впровадження якого сприятиме роботі, зокрема, правоохоронних органів України.
Слід зазначити, що значний внесок у розвиток теоретичної і прикладної лінгвістики внесли такі зарубіжні і українські вчені, як: Л.В. Щерба, Г. Фант, Дж. Фланаган, Н. Хомський, Л.Р. Зіндер, Л.О. Чистович, Л.В. Бондарко, В.І. Галунов, М.А. Сапожков, Р.К. Потапова, Т.К. Вінцюк, М.Ф. Бондаренко, Ю.П. Шабанов-Кушнаренко, О.Я. Дрюченко та ін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася на кафедрі програмного забезпечення ЕОМ Харківського національного університету радіоелектроніки відповідно до плану науково-дослідної роботи за темою № 159-2 "Ідентифікація мовника на обмеженому за обсягом мовному матеріалі" у рамках держбюджетної комплексної теми № 159 "Моделі механізмів інтелекту людини та їх застосування в інформаційних системах зі штучним інтелектом" (№ ДР 0103U001545), по якій автор дисертації є відповідальним виконавцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛЮДИНИ НА ОСНОВІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО МОВНОГО КОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок