Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ МІСЦЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЛОКАТОРІВ Н2 - РЕЦЕПТОРІВ В СУЧАСНІЙ АМБУЛАТОРНІЙ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ (ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ) ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ.

ОБГРУНТУВАННЯ МІСЦЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЛОКАТОРІВ Н2 - РЕЦЕПТОРІВ В СУЧАСНІЙ АМБУЛАТОРНІЙ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ (ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ) ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ.

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ МІСЦЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЛОКАТОРІВ Н2 - РЕЦЕПТОРІВ В СУЧАСНІЙ АМБУЛАТОРНІЙ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ (ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ) ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.Богомольця
РЕЗНІЧЕНКО ІРИНА ГРИГОРІВНА
УДК 616.342 – 002.44. – 085.242.4.015
 
ОБГРУНТУВАННЯ МІСЦЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ
БЛОКАТОРІВ Н2 - РЕЦЕПТОРІВ В СУЧАСНІЙ
АМБУЛАТОРНІЙ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ВИРАЗКОВОЇ
ХВОРОБИ (ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ)
ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ.
 
14.01.02 - внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному медичному університеті ім. М. І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник : доктор медичних наук, професор Чернобровий Вячеслав
Миколайович, Вінницький державний медичний університет
ім. М.І. Пирогова МОЗ України, кафедра поліклінічної
терапії та сімейної медицини, завідувач кафедри.
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Никула Тарас Денисович, Національний
медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб N 2,
завідувач кафедри
доктор медичних наук, професор Катеренчук Іван Петрович, Українська медична
стоматологічна академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії, завідувач
кафедри
Провідна установа:
Інститут терапії АМН України, відділ гастороентерології, м. Харків
Захист відбудеться 3 травня 2001 р. о 13:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 003. 04 Національного медичного
університету ім. О.О. Богомольця ( 01004, м. Київ, вул. Льва Толстого, 10)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного
університету ім. О.О.Богомольця (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 23 березня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема виразкової хвороби (пептичної виразки) є однією з центральних проблем сучасної гастроентерології. Згідно зі статистикою, виразкова хвороба продовжує залишатися надзвичайно розповсюдженим захворюванням у більшості країн світу, а в країнах Східної Європи за останні десятиріччя сталося навіть зростання захворюваності. Зокрема, в Україні частота виразкової хвороби становить 7 випадків на 1 тис. населення; в Росії - 4,9; в Білорусі - 5; в Молдові - 5,4 [А.П. Пелещук, В.Г. Передерій, А.С. Свінцицький, 1995].
Лікування виразкової хвороби переросло у нинішній час із чисто медичної задачі в гостру загальнодержавну, соціальну проблему. Це пов'язано з широким розповсюдженням виразкової хвороби і високою вартістю її лікування у масштабах країни. Кількість ліків, які використовуються для лікування пептичних виразок шлунка та дванадцятипалої кишки, постійно збільшується. Поряд зі старими, загальновизнаними противиразковими препаратами, весь час з'являються нові. Протягом довгого часу блокатори Н2-рецепторів є одними з основних діючих патогенетично ліків, зараз конкуренцію їм складають блокатори Н+-К+-АТФ-ази, які вважаються найбільш потужними інгібіторами секреції НCl [В.Г. Передерій, С.М. Ткач та ін., 1997].
На наш погляд, актуальними являються питання: для яких категорій хворих на ВХ (ПВ) ДПК ефективне призначення у якості кислотоінгібуючих препаратів блокаторів Н2-рецепторів? Які методики застосування блокаторів Н2-рецепторів у складі лікувальних комплексів обгрунтовані науково і тому найбільш ефективні? Які антигелікобактерні препарати доцільно застосовувати у складі комплексного амбулаторного лікування ВХ (ПВ) ДПК у поєднанні з блокаторами Н2-рецепторів? Адже на сучасному етапі без впливу на Helicobacter pylori, який є одним з найважливіших етіологічних та патогенетичних факторів виникнення та рецидивування пептичних виразок шлунка та дванадцятипалої кишки, лікування не може вважатися досконалим.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Виконане дисертаційне дослідження є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри поліклінічної терапії та сімейної медицини: ‘‘Комп’ютерна езофагогастродуоденальна рН-метрія: вибір сучасних фармакопрепаратів та контроль ефективності лікування амбулаторних хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки’’ (N держреєстрації 0198V002707).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ МІСЦЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЛОКАТОРІВ Н2 - РЕЦЕПТОРІВ В СУЧАСНІЙ АМБУЛАТОРНІЙ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ (ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ) ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок