Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ РЕФОРМУВАННЯ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ РЕФОРМУВАННЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ РЕФОРМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ЯРКОВА Ніна Іванівна
УДК 339:338.2(043.3)
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА
ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ РЕФОРМУВАННЯ
Спеціальність 08.07.05 - Економіка торгівлі та послуг
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній академії будівництва і архітектури і Донецькому державному університеті економіки і торгівлі Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Омелянович Лідія Олександрівна,
Донецький державний університет
економіки і торгівлі, завідувач кафедри
фінансів та банківської справи,
декан обліково-фінансового факультету
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Губерна Галина Костянтинівна, Донецька державна академія управління, професор кафедри загального та адміністративного менеджменту
кандидат економічних наук, доцент Бакунов Олександр Олексійович, Донецький державний університет економіки і торгівлі, завідувач кафедри економіки підприємства
Провідна установа
Львівська комерційна академія Укоопспілки України, м. Львів, кафедра економіки
Захист відбудеться 29 березня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11. 055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий 29 лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Виноградова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Торгівля найбільш наочно відображає результати ринкової трансформації всіх суб'єктів господарювання України. Саме в сфері торгівлі реалізується платоспроможний попит населення, а також відбивається рівень розвитку виробництва.
У ході реформування економіки відбулися глобальні державні і суспільні зміни, що не могло не позначитися на торгівлі. Виявився втраченим потенціал торгівлі, накопичений протягом багатьох десятиліть, змінилися її роль і місце в економіці України. Криза торгівлі виявилась значно глибше, ніж економічного життя країни в цілому. Про це свідчать темпи скорочення обсягів її діяльності, фінансові ускладнення багатьох підприємств, нездатність хазяювати в умовах конкуренції і, як наслідок, втрата позицій на споживчому ринку. Роздрібний товарообіг України в 1998 році склав 31,8% від цього показника в 1990 р. Торгова площа магазинів за роки реформ (1990-1998 рр.) скоротилася на 22,4%.
Змінилося зовнішнє середовище функціонування торгівлі. Ринкова трансформація економіки своєчасно не забезпечувалася новими нормами, інструкціями і законодавчими актами. У цих умовах почали співіснування дві економіки. Перша - формальна, яка розвивається на основі інституціональних змін, що відчуває нестачу інвестицій, фінансових ресурсів, вплив політичних чинників і т.п. Друга - неформальна, “тіньова”. За оцінками вчених і експертів, майже 40% економічного потенціалу знаходиться в “тіньовій” економіці, що стає усе більш нестерпною як економічно, так і соціально.
У таких реаліях функціонує сучасна торгівля, яка потребує державної і суспільної уваги до неї як до соціально й економічно значимої галузі.
Формування і розвиток ринкової економіки передбачають стабілізацію ринку товарів народного споживання, а переорієнтування народного господарства на соціально значимі результати багато в чому залежить від поліпшення сфери торгівлі.
Вивчення тенденцій і нових шляхів розвитку торгівлі має теоретичне і практичне значення для корекції стратегії і тактики економічних реформ, вирішення глобальних задач, ефективного функціонування торговельної галузі в ринковій економіці.
Наукові аспекти аналізу сфери обміну, торгівлі досліджені в роботах значної кількості вітчизняних і закордонних вчених економістів. Наукове спостереження за еволюцією економічної думки показало, що вона характеризується динамікою поглядів вчених економістів на формування і розвиток ринкових відносин, а водночас на місце і роль торгівлі в економіці держави, аналітичні і прогнозні оцінки різноманітних аспектів і показників її діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ РЕФОРМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок