Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ІМУНОЇ РЕАКТИВНОСТІ ТА ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО БАР'ЄРУ ПРИ ГЕРПЕСВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЯХ

СТАН ІМУНОЇ РЕАКТИВНОСТІ ТА ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО БАР'ЄРУ ПРИ ГЕРПЕСВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЯХ

Назва:
СТАН ІМУНОЇ РЕАКТИВНОСТІ ТА ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО БАР'ЄРУ ПРИ ГЕРПЕСВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В.ГРОМАШЕВСЬКОГО
БОЙКО ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.523 + 616.98:578.825.12:612.017.1:616.36 + 618.2/3
СТАН ІМУНОЇ РЕАКТИВНОСТІ ТА ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО БАР'ЄРУ ПРИ ГЕРПЕСВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЯХ
14.01.13 – інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім.. С.І. Георгіївського МОЗ України.
Науковий керівник:
кандидат медичних наук, доцент Аршинов Павло Спиридонович,
Кримський державний медичний університет ім. С. І. Георгіївського,
завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Руденко Антоніна Олексіївна, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідувачка відділу нейроінфекцій.
Доктор медичних наук, професор Романенко Тамара Григорівна, Національна медична академія післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика, кафедра акушерства, гінекології та перінатології;
Провідна установа:
Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб
Захист відбудеться 22.02.2007р. об _11_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 по захисту кандидатських дисертацій при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України за адресою 01015, м. Київ, вул.. Січневого повстання, 23
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул.. Миколи Амосова,5)
Автореферат розісланий 19.01.2007р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Панасюк О.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В останнє десятиріччя сформувалась проблема так званих “опортуністичних інфекцій”, які розвиваються на тлі порушення імунної системи. Унікальність цих інфекцій заключається як в частоті поширеності, так і в особливостях клінічного перебігу, різної відповіді на проводиму терапію. Із цієї групи інфекцій важливу роль відводять цитомегаловірусній інфекції (ЦМВІ) і інфекції, спричиненої вірусом простого герпесу 1 та 2 типів (ВПГ –інфекція). Зниженню резистентності організму до цих інфекцій сприяють різке погіршення екологічної обстановки в світі і збільшення психоемоційного напруження у людей. Паралельно загальному зростанню інфікованості населення в останні роки спостерігається зростання захворюваності (Коломійцева А.Г. зі співавт. 2001, Никонов А.П. зі співавт. 2003, Brown Z.A. et al., 1997).
Абсолютна більшість хворих герпесвірусними інфекціями в структурі захворюваності – особи, котрі мають ту або іншу ступінь імунодефіциту. Вагітність також сприяє росту інфекції в зв’язку з фізіологічною імуносупресією, глибокими гормональними порушеннями (підвищення вмісту прогестерону і естрогенів, підвищення продукції кортикостероїдів, поява хоріонічного гонадотропіну), зміненою імунолологічною реактивністю (Александровский А.В. с соавт., 2003, Вдовиченко Ю.П. зі співавт., 2001, Дикий Б.М. зі співавт., 2002).
Численні дані літератури вказують на тісний взаємозв’язок особливостей імунної відповіді з тривалою персистенцією HSV і CMV в організмі хворого (Корсакова И.И. с соавт., 2004, Сухих Т.Г. зі співавт., 1997, Canda R. et al., 1997). Але в той же час питання про взаємозв’язок між клінічними проявами захворювання і станом імунної системи вивчено недостатньо. Це вимагає пошуку показників гуморального і клітинного імунітету, за характером зрушень яких ми можемо визначити перебіг і наслідок герпесвірусних інфекцій у вагітних.
Основні труднощі в клінічній діагностиці ЦМВІ і ВПГ – інфекції пов’язані з тим, що більшість випадків загострення протікають або безсимптомно, або ці симптоми нерідко розцінюються як прояви гострої респіраторної вірусної інфекції (Кузьмин В.Н. с соавт., 2000, Панченко Л.А. зі співавт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН ІМУНОЇ РЕАКТИВНОСТІ ТА ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО БАР'ЄРУ ПРИ ГЕРПЕСВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок