Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ СТРОКОВИХ КОНТРАКТІВ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ

МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ СТРОКОВИХ КОНТРАКТІВ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ

Назва:
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ СТРОКОВИХ КОНТРАКТІВ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
ГНОЄВИЙ Валентин Григорович
УДК 338.43
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ
РИНКУ СТРОКОВИХ КОНТРАКТІВ
НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.04.01. – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кременчуцькому державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України та Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, академік УААН, професор
Дем’яненко Микола Якович,
Інститут аграрної економіки Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
Худолій Любов Михайлівна,
Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів та
банківської справи
кандидат економічних наук,
Шевченко Галина Олексіївна,
Українська ф’ючерсна біржа,
генеральний директор
Провідна установа: Інститут економіки Національної академії наук України, відділ економічних проблем, м. Київ
Захист відбудеться 15.10.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 у Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки Української академії аграрних наук за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 8.
Автореферат розісланий 15.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жук Н.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація економічної системи з командно-адміністративної у ринкову в умовах національної специфіки привела до створення певного вакууму у механізмі державного регулювання економіки АПК. Разом із зменшенням своєї присутності на мікрорівні держава в значній мірі втратила можливості макроекономічного регулювання в аграрній сфері. Доцільність такого регулювання не викликає сумнівів, тому пошук та конструювання механізмів реалізації державної політики в агропромисловому комплексі є надзвичайно актуальним завданням. Одним з таких механізмів виступає біржовий ринок сільськогосподарської продукції та його еволюційна формація – ринок строкових контрактів, зокрема, на найбільш репрезентативну складову сільськогосподарської продукції – зерно.
Повноцінне використання потенціалу ринку строкових контрактів у регулюванні економіки АПК забезпечується через механізм регулювання ринку строкових контрактів. Модель строкового контракту містить в собі елемент часу. Це обумовлює можливість реалізації найбільш економічно значимої частини відносин, що виникають між господарюючими суб’єктами в разі укладання строкової угоди, через певний термін. Механізм регулювання біржової строкової торгівлі дозволяє реалізувати мету державного регулювання опосередковано, Вплив на процес планування господарської діяльності економічних суб’єктів здійснюється через цінову кон’юнктуру строкового ринку. Така перспективність і опосередкованість надають цьому впливу характеру м’якості та поступовості. Ці властивості разом із принципом свободи економічного вибору, що лежить в основі біржової торгівлі, дають підстави включити механізм її регулювання у нову модель державного регулювання економіки.
З викладеного цілком очевидна актуальність обраної проблематики дисертаційного дослідження. З огляду на це стає доцільним дослідження теоретичних основ функціонування ринку строкових контрактів із виробленням науково обґрунтованих пропозицій щодо його організації та формування механізму регулювання ринку. Своєчасність такого дослідження підтверджується поступовим усвідомленням у науковому середовищі необхідності трансформації функцій бірж у економіці країни. Такі зміни обумовлені зростаючою інформатизацією економічних відносин та визначальною роллю інформації при прийнятті управлінських рішень як на макро-, так і на мікрорівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ СТРОКОВИХ КОНТРАКТІВ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок