Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональний розвиток у європейському спільному економічному просторі (динамізація та структурні зміни)

Регіональний розвиток у європейському спільному економічному просторі (динамізація та структурні зміни)

Назва:
Регіональний розвиток у європейському спільному економічному просторі (динамізація та структурні зміни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,30 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Київський національний економічний університет
Чужиков Віктор Іванович
УДК 339.926 : 332.135
Регіональний розвиток у європейському спільному економічному просторі (динамізація та структурні зміни)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
- доктор економічних наук, професор
Лук'яненко Дмитро Григорович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
- доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ Європи та європейської інтеграції, м. Київ
Захист відбудеться “12” вересня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “04” серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У останні десятиріччя в економічному розвиткові світового господарства суттєво зросла роль регіональних інтеграційних угруповань та окремих локальних господарських структур. Причинами нової диспозиції регіонів у глобальному конкурентному середовищі є: посилення інноваційної складової суспільного відтворення капіталу на регіональному рівні; стрімке зростання кластерів і технопарків; посилення синергетичного ефекту регіональної інтеграції та перехід багатьох функцій управління від держави до регіонів тощо.
Сучасний процес регіоналізації найбільш швидко проходить у країнах Європейського Союзу, які наочно продемонстрували зростаючу роль цього інтеграційного об’єднання та його окремих регіонів у глобальній економіці. З одного боку, в ЄС, як і в усьому світі, йде процес інтенсивного нагромадження капіталу в окремих регіонах, що викликає їх швидке зростання, з другого – компліментарна (акумулююча) дія локальних, національних та наднаціональних структур сприяє розвиткові депресивних зон, не обмежуючи при цьому можливості інноваційно-інвестиційних комплексів. На рівні внутрішніх регіонів мають місце як конвергентні (долання контрастності розвитку) тенденції до зближення за основними макроекономічними показниками, так і дивергентний (зростання контрастності) рух посилення нерівномірності розвитку. Однак домінуючим виявився все ж таки процес зближення регіонів, який забезпечив суттєве долання регіональних диспропорцій, гармонізацію транскордонного співробітництва, зменшення внутрішньої міграції населення тощо.
Зниження трансакційних витрат внаслідок ефекту економічної інтеграції та вільний рух факторів виробництва призводять в межах Європейського Союзу до сталого економічного та соціального зростання як окремих країн та їх регіонів, так і ЄС у цілому. Ось чому європейська інтеграційна регіональна модель з позиції сьогодення виглядає найбільш вдалою у світі та привабливою для країн-сусідів, які мають спільне з Євросоюзом географічне положення, тісні економічні та соціокультурні зв’язки і розташовані в спільному цивілізаційному просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Регіональний розвиток у європейському спільному економічному просторі (динамізація та структурні зміни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок