Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ІНСТИТУАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ІНСТИТУАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗИНА
 
АВІЛОВ Антон Олександрович
На правах рукопису
УДК 330.837 : 336.761
ІНСТИТУАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
спеціальність 08.00.01 –
економічна теорія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Соболєв Володимир Михайлович, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Архієреєв Сергій Ігорович, завідувач кафедри загальної економічної теорії Національного технічного університету “ХПІ” (м. Харків) Міністерства освіти і науки України,
кандидат економічних наук, доцент Шкодіна Ірина Віталіївна, доцент кафедри економічної теорії Харківського банківського інституту Української академії банківської справи Національного банку України.
Захист відбудеться “12“ жовтня 2007 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд.. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, 7 поверх..
 
Автореферат розісланий “11 “ вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Соболєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід ринкових реформ в Україні та інших пострадянських і постсоціалістичних країнах за останні 15 років показав обмеженість традиційних кейнсианських і монетаристських моделей ринкової економіки, їхню малу придатність для застосування в державах, що відновлюють ринкові принципи функціонування економічної системи після багаторічного панування планово-директивних принципів управління економікою. Не спрацьовує також і концепція ефективного імпорту ринкових інститутів з розвинених країн, відповідно до якої для успішного старту і продовження ринкових перетворень досить запозичити з досвіду країн з розвинутою ринковою економікою інститути, які там успішно прижилися, щоб в обмежений термін зробити ривок до розвиненого соціально-спрямованого ринкового господарства.
Навпаки, у міру того, як перебір все нових і нових рецептів побудови ринкової економіки за традиційними зразками супроводжується збереженням стану стагнації національної економіки та її слабкою реакцією на спроби ринкового реформування, у суспільстві і в економічній науці зріє розуміння того, що традиційні рецепти переходу до ринкової економічної системи вимагають істотної модифікації, яка б враховувала насамперед інституційний компонент будь-яких реформаторських програм.
Вищевикладене варто повністю віднести до такої найважливішої підсистеми економічної системи, як ринок цінних паперів. На жаль, дотепер він не став у нашій країні ані скільки-небудь помітним фактором стабілізації та економічного зростання, ані джерелом інвестицій, перебуваючи при цьому в зародковому стані як з погляду інституційного будівництва, рівня розвитку інфраструктури, так і з позицій впливу на макро- і мікроекономічні процеси.
Ступінь наукової розробки проблеми. Існує великий масив зарубіжної економічної літератури, присвяченої проблемі розвитку ринку цінних паперів і окремих її аспектів, історія якого обчислюється декількома сторіччями. Серед найбільш відомих сучасних авторів варто вказати таких, як Г.Александер, Дж. Бейлі, Е.Бредлі та ін., а також Нобелівських лауреатів Г.Марковіца, Р.Мертона, М.Міллера, У.Шарпа, М.Шоулза.
Особливості розвитку фондових ринків у країнах з перехідною економікою активно досліджують такі російські та українські вчені, як М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНСТИТУАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок