Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
Шибаєва Наталія Володимирівна
УДК 330.101.54
ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Бережний Валерій Михайлович, завідувач кафедри економічної теорії та права Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Яременко Олег Леонідович, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна;
кандидат економічних наук, доцент
Тумар Микола Брониславович, професор кафедри маркетингу
Харківського інституту бізнесу і менеджменту.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться “01”березня” 2002 р. о 17.00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий “29”січня”2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Категорія економічної поведінки є однією з ключових для пояснення функціонування економічної системи та її складових. З одного боку, економічна система формує той чи інший тип економічної поведінки, а з іншого боку, економічна поведінка суб'єктів господарювання визначає форми прояву економічних відносин. Отже, з'ясування характеру економічних відносин неможливе без аналізу економічної поведінки суб'єктів господарювання.
Перехідні процеси, що відбуваються в Україні, передбачають зміну основ економічної системи. При цьому змінюється і характер виробничих відносин. Успіх перетворень, що відбуваються в країні, буде визначатися відповідністю змін в економічній поведінці суб'єктів господарювання ринковим умовам господарювання. Тому, лише глибокий та всебічний аналіз сутності та особливостей економічної поведінки дозволить визначити модель економічного розвитку та розробити заходи для модифікації економічної поведінки в бажаному напрямку. Звідси виникає необхідність з'ясування факторів, що впливають на економічну поведінку, а також особливостей економічної поведінки в умовах конкретного економічного середовища, зокрема в перехідній економіці.
Проблемам економічної поведінки приділялося багато уваги в науковій літературі. Економічна поведінка досліджувалася різними напрямками та школами економічної теорії. Вперше значення економічної поведінки для економічних процесів відмітили класики - А. Сміт, Д. Рікардо, Дж. Милль. Представники історичної школи В. Зомбарт, М. Вебер вважали економічну поведінку похідною від соціальних норм, що панують в тому чи іншому суспільстві. Сучасні дослідження з цієї проблеми можна поділити на такі напрямки, як неокласичний та інституціональний. Перший напрямок розробляли А. Маршалл, В. Парето, К. Ерроу, Г. Беккер. Інший напрямок представлено в роботах Т. Веблена, Дж. Коммонса, Р. Коуза, О. Уільямсона, Д. Норта, Ф. Емара-Дюверне, Л. Тевено.
Практика реформ в процесі переходу від директивно-планової до соціально орієнтованої ринкової економіки обумовила необхідність аналізу економічної поведінки в цей період. Цьому присвячені роботи В. Тамбовцева, Г. Клейнера, Т. Долгопятової, С. Аукуціонека. А. Олійника, в тому числі і вітчизняних вчених С. Мочерного, О. Яременко, В. Лисовицького, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок