Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА Й ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФАУНИ ТА НАСЕЛЕННЯ ПТАХІВ СЕРЕДНЬОГО МІСТА (на прикладі Чернівців)

СТРУКТУРА Й ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФАУНИ ТА НАСЕЛЕННЯ ПТАХІВ СЕРЕДНЬОГО МІСТА (на прикладі Чернівців)

Назва:
СТРУКТУРА Й ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФАУНИ ТА НАСЕЛЕННЯ ПТАХІВ СЕРЕДНЬОГО МІСТА (на прикладі Чернівців)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
СКІЛЬСЬКИЙ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 598.2 : 591.5 (477.85)
СТРУКТУРА Й ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФАУНИ ТА НАСЕЛЕННЯ ПТАХІВ СЕРЕДНЬОГО МІСТА
(на прикладі Чернівців)
03.00.08 – зоологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі моніторингу й охорони наземних хребетних Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук
Костюшин В.А.,
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, старший науковий співробітник відділу моніторингу й охорони наземних хребетних
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Кошелєв О.І.,
Мелітопольський державний педагогічний інститут, завідувач кафедри зоології й екології біологічного факультету
кандидат біологічних наук
Пекло О.М.,
Зоологічний музей Національного науково-природознавчого музею НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Ужгородський державний університет
Захист відбудеться “28” березня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Богдана Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
Автореферат розісланий “22” лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, В.В. Золотов
кандидат біологічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Пошук шляхів оптимізації взаємодії суспільства з природним середовищем є одним із найважливіших завдань сьогодення. У зв’язку з цим актуальним напрямком є організація оперативного стеження за популяціями живих організмів. Насамперед це стосується птахів – важливого компоненту наземних біоценозів. Проте мобільність орнітоелементів у просторі і часі певним чином ускладнює проведення відповідних досліджень, особливо на суттєво змінених людиною територіях – у містах і міських конгломератах. Тому вивчення динаміки фауни та населення птахів протягом року в урбанізованих ландшафтах є актуальним і перспективним завданням наших днів. Для середнього міста подібні дослідження проведені нами вперше.
Зв’язок роботи з науковими темами. Збір матеріалів здійснювався в рамках планової теми відділу моніторингу й охорони наземних хребетних Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України “Вивчення фауністичного різноманіття та причин, що викликають його зміни, в екосистемах з різним ступенем техногенного впливу” (1996-2000 роки).
Мета і завдання. Метою роботи було комплексне вивчення просторово-часових особливостей структури та формування видового складу і населення птахів середнього міста (на прикладі Чернівців) за основними еколого-фауністичними показниками. У відповідності з цим були поставлені наступні завдання: розробити класифікаційну структуру міських екосистем і на цій основі виділити орнітокомплекси; встановити видовий склад птахів Чернівців, охарактеризувати його динаміку в регіональній та урбанізованій фаунах; вивчити біотопний розподіл орнітоелементів; з’ясувати ступені синантропізації орнітофауни та значимість видів; охарактеризувати якісний і кількісний склад орнітокомплексів, їх просторово-часову динаміку та шляхи формування.
Наукова новизна. Вперше проведено комплексне вивчення динаміки структури та формування видового складу і населення птахів середнього міста за основними еколого-фауністичними показниками. Запропоновано низку нових методичних прийомів. Зокрема, це принципи виділення стійких угруповань птахів і виявлення меж сезонних аспектів, а також організаційно вдосконалені нами схеми для проведення обліків, використання шкали опису населення, характеристики загальної густоти орнітокомплексу, значення видів та числового вираження ступеня їх синантропізації. Доведено, що фауна середнього міста не є пропорційно зменшеною копією регіональної; урбанізований ландшафт виконує роль активного фільтра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРА Й ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФАУНИ ТА НАСЕЛЕННЯ ПТАХІВ СЕРЕДНЬОГО МІСТА (на прикладі Чернівців)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок