Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретико-методологічні засади формування нових механізмів ДЕРЖАвНОГО РЕГУЛЮВАННЯ в сфері СОЦІАЛЬНО значимих послуг

Теоретико-методологічні засади формування нових механізмів ДЕРЖАвНОГО РЕГУЛЮВАННЯ в сфері СОЦІАЛЬНО значимих послуг

Назва:
Теоретико-методологічні засади формування нових механізмів ДЕРЖАвНОГО РЕГУЛЮВАННЯ в сфері СОЦІАЛЬНО значимих послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,45 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ДонецЬкий ДЕРЖАВНий університет УПРАВЛІННЯ
ЧЕРНИШ ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 352.330.12
Теоретико-методологічні засади формування нових механізмів ДЕРЖАвНОГО РЕГУЛЮВАННЯ в сфері СОЦІАЛЬНО значимих послуг
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
Донецьк - 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий консультант: | доктор економічних наук, професор
Дорофієнко Вячеслав Володимирович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою менеджменту у невиробничій сфері.
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Бабаєв Володимир Миколайович, перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації (м. Харків);
доктор наук з державного управління, професор Радиш Ярослав Федорович, професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України (м. Київ);
доктор економічних наук, професор Канигін Юрій Михайлович, професор кафедри менеджменту Університету сучасних знань товариства “Знання” України (м. Київ).
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ регіональної політики (м. Київ).
Захист відбудеться 21 лютого 2006 року о 12.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр-т. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 20 січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Шлях України, починаючи з 2000 року, коли було представлено стратегічну програму європейського вибору – це прагнення подолати існуючий розрив у економічному та людському розвитку порівняно з країнами-членами Європейського Союзу, підтримання гідного рівня життя, економічних свобод та соціального захисту громадян.
Зважаючи на це, європейський вибір України повинен означати формування української моделі соціально орієнтованої ринкової економіки з ефективною системою саморегулюючих механізмів, заснованих на рівних можливостях і верховенстві права, для задоволення потреби людей у добробуті та соціальній справедливості.
Однак, фактична модель ринкової трансформації, запроваджена в процесі реформування економіки України, не мала необхідної соціальної спрямованості, а значна частина проблем, які накопичилися за цей період, породжена розбалансуванням економічних, соціальних та політичних чинників суспільних перетворень. Одна із таких проблем – це необхідність переведення систем освіти, науки та охорони здоров’я на суспільний шлях розвитку при державній підтримці і контролі.
Сьогоднішній стан розвитку суспільства і економіки зумовлює необхідність розв'язати проблеми освіти і науки на системно-аналітичному рівні шляхом упровадження нової моделі освітньої політики і науки на основі інформатизації суспільства.
Нинішнє становище державного управління, коли результати наукових досліджень - нові доктрини, концепції, розробки, рекомендації тощо - практично не залучаються до освітянських стан-дартів, а наукові звіти, дисертації, які містять ці результати, осідають на полицях і поступово знищуються - не припустиме.
При формуванні державної політики у сфері послуг важливо визначити і науково обґрунтувати пріоритетність окремих секторів послуг, перспективних для України з точки зору загального розвитку світового ринку соціально значимих послуг. Це, перш за все, послуги пов’язані з освітою населення, наукою, охороною здоров’я та інформатизацією суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Теоретико-методологічні засади формування нових механізмів ДЕРЖАвНОГО РЕГУЛЮВАННЯ в сфері СОЦІАЛЬНО значимих послуг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок