Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОДАТКОВОГО ВИПУСКУ АКЦІЙ АКЦІОНЕРНИМИ ТОВАРИСТВАМИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОДАТКОВОГО ВИПУСКУ АКЦІЙ АКЦІОНЕРНИМИ ТОВАРИСТВАМИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОДАТКОВОГО ВИПУСКУ АКЦІЙ АКЦІОНЕРНИМИ ТОВАРИСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,79 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ФЕСЕЧКО Лідія Іванівна
УДК 346.2 : 336.76
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
ДОДАТКОВОГО ВИПУСКУ АКЦІЙ
АКЦІОНЕРНИМИ ТОВАРИСТВАМИ
Спеціальність 12.00.04 – господарське право,
господарсько-процесуальне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти та науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Грудницька Світлана Миколаївна,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, старший науковий співробітник (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України
Бисага Юрій Михайлович,
Ужгородський національний університет
МОН України, завідувач кафедри (м. Ужгород)
кандидат юридичних наук, доцент
Зельдіна Олена Романівна,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, старший науковий співробітник (м. Донецьк)
Провідна установа – Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого МОН України (м. Харків).
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2006 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “  ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з визначальних складових економічного розвитку на сучасному етапі є розвиток інвестиційної діяльності, де важливе місце відводиться залученню в економіку капіталу шляхом випуску акцій. Вирішити питання налагодження емісійного каналу надходжень інвестицій завдяки факторам суто зовнішнього впливу, як свідчить практика, неможливо: державні рішення щодо розвитку ринку цінних паперів наштовхуються на небажання суб’єктів господарювання виходити на ринок з пропозиціями купівлі їх акцій. Поширеними є випадки, коли інтереси акціонерних товариств (далі – АТ) щодо залучення додаткового капіталу, потрапляють у залежність від інтересів володільців контрольних пакетів акцій чи директорату, які блокують прийняття відповідних рішень, керуючись бажанням зберегти контроль над підприємством. Недостатній рівень розвитку фондового ринку та законодавства про цінні папери зумовлює складність залучення нових інвестицій у економіку. Це призводить до того, що знижується зацікавленість АТ у здійсненні додаткових випусків акцій. Вищевикладене свідчить про те, що проблема вдосконалення правового регулювання додаткового випуску акцій АТ з метою подолання розриву зв’язків між капіталом АТ і ринком капіталів не може бути вирішена без системного підходу.
Правове регулювання додаткового випуску акцій АТ здійснюється Господарським кодексом України, а також Цивільним кодексом України, Законом України від 19 вересня 1991 р. “Про господарські товариства”, Законом України “Про цінні папери і фондову біржу” від 18 червня 1991 р., іншими законами і підзаконними актами, але існуюче правове регулювання не забезпечує належної емісійної поведінки АТ і потребує удосконалення. Не вирішує цієї проблеми і прийнятий 23 лютого 2006 р. Закон України “Про цінні папери і фондовий ринок”. Хоч він містить низку корисних нововведень, але залишає широкий простір для вдосконалення. Прогалини в законодавстві, неузгодженість правових норм не сприяють здійсненню додаткових випусків акцій та достатньому розвитку емісійної (інвестиційної) діяльності на ринку акцій.
Загальні питання вдосконалення корпоративного управління АТ досліджувалися у роботах О. Блюмхардта, О. Вінник, О. Кібенко, А. Онуфрієнка, І. Спасібо-Фатєєвої, О. Щербини, О. Янкової та інших, але автори торкалися лише окремих питань додаткового випуску акцій АТ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОДАТКОВОГО ВИПУСКУ АКЦІЙ АКЦІОНЕРНИМИ ТОВАРИСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок