Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНИМИ ПРОЦЕСАМИ

Загрузка...

МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНИМИ ПРОЦЕСАМИ / сторінка 6

Назва:
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Проаналізовано функціонування ЕГП, ураховано особливості перетворення енергії та інформації, а також уточнена роль людини-оператора в управлінні.
Модель функціонування ЕГП запропоновано представити графом, у якого групи операцій відповідають гілкам, а стійкі стани – вершинам графа (рис.3). Стійкі стани операцій електрогідроімпульсної обробки , операцій переміщення джерела електророзряду і допоміжних операцій з застосуванням теоретико-множинного підходу у загальному випадку утворюють множину , причому
; ; . (2)
Зв’язок між координатами вхідного і вихідного векторів у загальному вигляді представлено виразом
, (3)
де , - вихідний і вхідний вектори; - оператор дії КСУ ЕГП; , , - координати вхідних векторів, що характеризують відповідно групи операцій електрогідроімпульсної обробки, операцій переміщення джерела електророзряду, допоміжні операції; ,
, - координати вихідних векторів об’єкту управління.
Поточний стійкий стан і поточне значення вихідного вектора залежать від вхідного вектора і попереднього стійкого стану об’єкту , а дуги - умовні переходи від одного стійкого стану до іншого.
Система рівнянь, що описують ЕГП, у загальному випадку має вигляд:
; | ; | , | (4)
де , , - відповідно , , -мірні функції; , , - число складових векторів , , .
Рис.3. Модель функціонування ЕГП
Запропоновано математичну модель ЕГП як об’єкту управління представити для операцій електрогідроімпульсної обробки – моделями перетворення енергії у каналі розряду і розрядного струму; для операції горизонтального та вертикального переміщення джерела електророзряду у рідині – моделями виконавчих електроприводів, лічильників обертів, відмов виконавчих елементів та кінцевих вимикачів; для допоміжних операцій – моделями кінцевих вимикачів, виконавчих елементів, відновлення електропровідності рідини, відмов елементів.
Для моделі електрогідроімпульсної обробки вхідний вектор має координати ,, а вихідний вектор має координати . Модель перетворення енергії у каналі розряду описується за допомогою рівняння яке зв’язує електричні параметри з гідродинамічними
(5)
де - струм у розрядному колі; - опір каналу розряду; - час від замикання міжелектродного проміжку каналом електронної провідності; - ефективний показник адіабати плазми каналу; - тиск у каналі; - радіус каналу розряду; - довжина каналу (з-за кривини каналу розряду ).
Нелінійне диференціальне рівняння, яке описує розрядний струм, має вигляд
, (6)
де - початкова напруга розряду; - ємність контуру розряду.
Опір каналу розряду визначено за допомогою експерименту і апроксимується поліномом
, (7)
, (8)
де - коефіцієнти полінома, що залежать від електропровідності рідини і міжелектродного проміжку; - коефіцієнти апроксимації по ; =1,2,3.
Коефіцієнти , визначені в результаті експериментальних досліджень і апроксимуються за методом найменших квадратів. Після вирішення системи рівнянь (5)-(8) отримано графіки розрядного струму (рис.4) при різних значеннях міжелектродного проміжку .Встановлено, що при зміні значення напруги нижче 50 кВ метрологічний генератор імпульсів струму не пробиває рідину (робить “порожні” розряди). Тому рекомендовано для нього обрати напругу таку ж, як і для робочого генератора імпульсів струму. Для зниження витрат енергії в метрологічному генераторі струму необхідно зменшити ємність його накопичувача енергії.
а) | б)
Рис.4. Струм в розрядному колі: а – при =50 мм; б – при =100 мм
Для моделі переміщення джерела електророзряду у рідині вхідний вектор має координати: - потрійні предикати, що визначають логіку управління -м виконавчим електродвигуном, - сигнал управління -м виконавчим електродвигуном, який генерується КСУ; вихідний вектор має координати: частоту обертів електропривода -го виконавчого елементу , поточне та початкове значення шляху, що пройдений робочим органом у -му напрямі , де - координати просторового руху джерела електророзряду.
Математична модель динаміки просторового переміщення джерела електророзряду у рідині має вигляд
; | , | (9)
де - приведений момент інерції електропривода -го виконавчого елементу; , - рушійний та гальмуючий моменти -го елементу; - коефіцієнт гідродинамічного опору та приєднані маси рідини -го елементу; - нелінійні функції; - подвійний предикат відмов; , - радіус робочого колеса та коефіцієнт редукції -го виконавчого елементу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНИМИ ПРОЦЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок