Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ШЛЯХОМ ЗАЛУЧЕННЯ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ШЛЯХОМ ЗАЛУЧЕННЯ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ШЛЯХОМ ЗАЛУЧЕННЯ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ефективність роботи підприємства на ринку визначаються обраною під
приємством стратегію розвитку


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ГАВРИЛЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 658.11:336.77
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ШЛЯХОМ ЗАЛУЧЕННЯ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Прядко Володимир Васильович,
Буковинський державний фінансово-економічний
інститут, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Столяров Василь Федосійович, Київський
національний університет технологій та дизайну
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри
економічної теорії та фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Слободян Наталія Геннадіївна
Національний університет харчових технологій,
кафедра обліку і аудиту
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення харчової промисловості, м. Київ
Захист відбудеться “24 “ жовтня 2003 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти та науки України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія В - 502.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій Міністерства освіти і науки України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “23” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.М.Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перебудова діяльності підприємств галузі у відповідності до сучасних вимог можлива лише за рахунок розширення джерел її фінансування.
Стратегії розвитку підприємства, які пов’язані із нарощуванням обсягів виробництва, передбачають переважно зовнішнє фінансування, в той час як недосконалість кредитних відносин в нашій країні не дозволяє будувати коректні відносини кредиторів та позичальників та виступає гальмом розширення можливостей фінансування стратегічного розвитку підприємств. Актуальним для підвищення ефективності виробництва на підприємствах харчової промисловості є питання визначення фінансових потреб та можливостей фінансування різних типів стратегій розвитку. Адже одним із головних інструментів реалізації стратегічного розвитку виступає відповідна стратегія фінансування. За умов недосконалої інфраструктури ринку, яка існує зараз в Україні, головним джерелом надходження грошових коштів ззовні виступають банківські установи. Саме банківська система в Україні акумулює переважну більшість тимчасово вільних грошових коштів населення та суб’єктів підприємницької діяльності.
Головними принципами надання кредитів підприємствам будь-якої форми власності виступають: поверненість, терміновість, цільова спрямованість, але найбільші проблеми виникають із заставністю, оскільки інтереси і позикодавців і позикоотримувачів за існуючих законодавчої бази та методик визначення вартості заставного майна не завжди захищені. Крім того, визначення заставної вартості майна потребує, як правило, значних додаткових коштів з боку позичальників, що лягає додатковим тягарем при позичанні коштів та здорожчує вартість впроваджуваних проектів. Відсутність системного підходу до визначення виду та вартості застави не дозволяє розширювати кредитні відносини.
Забезпечення поверненості кредитних ресурсів можливе лише за умови досягнення підприємством певного рівня рентабельності виробництва та розміру прибутку, який дозволяє покривати витрати підприємства на залучення додаткових коштів, в той же час обмежена покупна спроможність населення не дає можливості формувати необхідну норму прибутковості при виробництві товарів першої необхідності, у тому числі і при виробництві продуктів харчування, тому питання визначення співвідношення між можливими обсягами фінансування за рахунок комбінації різних джерел фінансування при реалізації обраної стратегії розвитку підприємства – є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ШЛЯХОМ ЗАЛУЧЕННЯ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок