Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛОМОВНІ ТЕКСТИ З КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ: ЛІНГВОПРАГМАТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ

АНГЛОМОВНІ ТЕКСТИ З КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ: ЛІНГВОПРАГМАТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
АНГЛОМОВНІ ТЕКСТИ З КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ: ЛІНГВОПРАГМАТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,58 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШИПІЦИНА Юлія Володимирівна
УДК 811.111’42:811.111’37
 
АНГЛОМОВНІ ТЕКСТИ З КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ: ЛІНГВОПРАГМАТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ
АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук,
старший науковий співробітник
ЯВОРСЬКА ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА,
Національний інститут проблем
міжнародної безпеки при Раді
національної безпеки і оборони України,
державний експерт
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КУСЬКО КАТЕРИНА ЯКІВНА,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра іноземних мов для гуманітарних
факультетів, професор
кандидат філологічних наук, доцент
МОРОЗОВА ОЛЕНА ІВАНІВНА,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
кафедра англійської філології, доцент
 
Захист відбудеться “22” січня 2008 р. о 10-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “19” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Прискорення суспільного та економічного розвитку в добу глобалізації спричиняє появу нових норм комунікації, зокрема у сфері ведення бізнесу та ділового спілкування. Знання і дотримання міжнародних стандартів ділової поведінки набувають дедалі більшого значення. З’являються нові види текстів, пов’язані з регулюванням інституціоналізованого ділового спілкування. Серед таких текстів важливе місце належить створюваним великими бізнес-компаніями етичним кодексам. Вони містять сформульовані правила ділової поведінки, якими мають керуватися всі суб’єкти, пов’язані з внутрішньою та зовнішньою діяльністю компанії.
Дисертація присвячена вивченню англомовних текстів етичних кодексів у сукупності мовних та позамовних чинників їх структурної організації, семантики та функціонування. Дослідження мови як невід’ємної складової соціальної реальності (Ю.Хабермас, Г.М.Яворська, D.Crystal, N.Fairclough, D.Geeraerts, G.Kress, R.Wodak) стимулює активізацію інтересу лінгвістів до проблем ділового спілкування, яке становить істотну частину людської діяльності (З.І.Гур’єва, В.І.Карасик, О.С.Сищіков, T.Dobrosklonskaya, S.Herring, D.Newsom та ін). Ділове спілкування охоплює нові соціальні сфери, внаслідок чого виникають нові різновиди ділових текстів. Такими слід уважати нормативні тексти з корпоративної етики, що з’являються у сфері ділового спілкування, набуваючи поширення у діяльності різних бізнес-компаній.
Корпоративний етичний кодекс як особливий тип нормативного документу ще не отримав цілісного висвітлення у сучасній лінгвістиці. Дослідження етичних кодексів головним чином зосереджені на позамовних аспектах: на соціальних та економічних чинниках ділової етики (Р.Т.Джорж, Т.М.Герет, M.Bommer); на відображенні національного характеру в етичних кодексах (C.C.Langlois); на проблемі дієвості та доцільності кодексів етичної поведінки (J.H.Case); на розробці типології етичних проблем, порушених у кодексах (M.C.Mathews, P.Rogers, R.Sanderson). Поодинокі розвідки присвячені аналізу функціонування мовних засобів в текстах етичних кодексів (H.Farrell, I.Pollach, B.Stevens). Водночас досі залишається поза увагою прескриптивний характер текстів, що функціонують у сфері корпоративної етики, і пов’язані з цим логіко-лінгвістичні, лінгвопрагматичні, семантичні та соціокультурні особливості текстів етичних кодексів. Дослідження вербальних засобів регулювання людської поведінки є важливим з погляду з’ясування механізмів формування та функціонування цього типу текстів, а також визначення їхньої прагматичної спрямованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНГЛОМОВНІ ТЕКСТИ З КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ: ЛІНГВОПРАГМАТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок