Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР: ПОНЯТТЯ, СТРУКТУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЯВУ

СОЦІАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР: ПОНЯТТЯ, СТРУКТУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЯВУ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР: ПОНЯТТЯ, СТРУКТУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЯВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Бойко Вікторія Анатоліївна
УДК 316. 62/ 63. 001
СОЦІАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР: ПОНЯТТЯ, СТРУКТУРА ТА
ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЯВУ
Спеціальність 22. 00. 01- теорія та історія соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті
Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор Городяненко Віктор Георгійович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри теорії та історії соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор Подольська Єлізавета Ананіївна, Національна фармацевтична академія Украіни (м. Харків), завідувач кафедри суспільних наук, проректор з гуманітарної освіти та виховання; кандидат соціологічних наук, доцент Липовська Наталія Анатоліївна, Академія митної служби України (м. Дніпропетровськ), кафедра соціально-політичних дисциплін
Провідна установа - Інститут соціології НАН України, (м. Київ), відділ історії, теорії та методології соціології
Захист відбудеться 26.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 2-11)
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, майдан Свободи, 4)
Автореферат розісланий 24.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
Актуальність теми. Уявлення про розвиток суспільних процесів і явищ не може бути чимось застиглим та незмінним. Люди постійно змінюють свої погляди та оцінки минулого, збагачуючись новими знаннями, видозмінюючи і удосконалюючи методи дослідження. Цей складний та суперечливий процес формування нового бачення, іншого погляду на людину, її історію, цінності здійснюється і сьогодні.
Свідчення тому – звернення вчених до дослідження різних проявів соціального та національного характерів, ментальності, зростання інтересу до ціннісних, морально-культурних аспектів духовного життя, удосконалення методів наукового аналізу. Хоча в останні декілька років інтерес до подібних досліджень не послаблюється, доводиться визнати, що фундаментальних праць, які б розкривали сутність соціального характеру та можливості організації його структурних компонентів, досить мало.
Вивчення соціального характеру суспільства в цілому та окремих його структурних одиниць повинно бути покладено в основу концепції стабілізації суспільства, оскільки у соціальному характері класів, груп, окремих індивідів закодовані всі різноманітні можливості і сторони будь-якого виду соціальної діяльності.
Водночас, у самому базовому змісті буття української соціальності наявні різні компоненти, смисли, цінності, архетипи, системна єдність яких поки що не знайшла цілісного наукового опису. Це виводить зазначену проблематику у розряд соціально-значущих та актуальних у науково-теоретичному значенні завдань. Вивчення різних проявів духовності завжди було фундаментальною темою у соціальному пізнанні, тому дослідження соціального характеру, його специфічних проявів, форм, видів, опосередкувань, типів інституціалізації актуальне в декількох аспектах.
По-перше, осмислення соціального характеру в цілому і окремих його структурних елементів вимагає пошуку нових та реставрації традиційних категорій, таких як “національний характер”, “народна воля”, “суспільний дух”, “колективне несвідоме”, “душа народу”, “соціальна психіка” тощо. Ці категорії відображають складну єдність соціально-психологічних, образних, понятійних, духовних, інтелектуальних та інших феноменів, що важко визначаються. Певною мірою введення в дискурсивний контекст терміну “соціальний характер” доповнює категоріальний ряд в аналізі та визначенні зазначених соціальних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР: ПОНЯТТЯ, СТРУКТУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЯВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок