Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління

Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління

Назва:
Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Донецький державний університет управління
стеценко олександр вікторович
удк 339.56.055:0336.22
Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління
25.00.02. – Механізми державного управління
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Ткаченко Олена Георгіївна,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Мерзляк Анжела Віталіївна, Класичний приватний університет (м. Запоріжжя), проректор з навчальної роботи;
кандидат економічних наук, доцент Філіпенко Тетяна В’ячеславівна, Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Дідоренка (м. Донецьк), начальник кафедри економіко-правових дисциплін.
Захист відбудеться 15 квітня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр-т. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 14 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах зовнішньоекономічна діяльність є важливою складовою процесу формування структури, динаміки, стійкості національної економіки. Сьогодні жодна держава у світі не може успішно розвиватися без ефективної системи зовнішньоекономічних відносин, які її господарським суб’єктам дозволяють інтегруватися у світове господарство. Разом з тим, попри тенденції до інтеграції, світова економіка залишається конгломератом господарств із різними рівнями розвитку, а часом і прямо протилежними інтересами. Тому кожній країні важливо реалістично оцінювати своє нинішнє і можливе майбутнє місце у світовому співтоваристві з урахуванням власних інтересів і специфічних умов і цілей розвитку. Здійснити це під силу тільки державному управлінню зовнішньоекономічною діяльністю як сукупністю заходів і інститутів, що сприяють здійсненню зовнішньоекономічної політики країни у відношенні взаємозв'язків національних суб’єктів підприємництва із закордонними партнерами.
Особливістю України є нерівномірний розподіл зовнішньоекономічного підприємництва по регіонах країни. Тому й державне регіональне управління зовнішньоекономічною діяльністю має у нас свої специфічні ознаки. Виявити їх та обумовленість їх урахування в державному управлінні в цілях зростання ефективності зовнішньоекономічної діяльності – одна з найактуальніших практичних і дослідницьких проблем сьогодення в державній економічній політиці. Ключовою проблемою державного управління на етапі утвердження в Україні соціально-ринкової моделі економіки є необхідність удосконалення системи державного управління на рівні регіону та визначення індикаторів оцінки ступеня розвитку зовнішньоекономічної діяльності як об’єкту означеної системи.
В економічній літературі питанням розробки концепцій державного управління як на рівні держави, так і на рівні регіону приділяється значна увага. Макроекономічні аспекти формування системи державного управління, розвитку регіональної економіки, ефективного управління зовнішньоекономічною діяльністю розглянуті у працях вітчизняних і російських вчених таких як Амоша О.І., Авер’янов В.Б., Бакуменко В.Д., Батченко Л.В., Губерна Г.К., Долішній М.І., Керецман В.Ю., Коротич О.Б., Мазаракі А.А., Макогон Ю.В., Малиновський В.Я, Мерзляк А.В., Міхасюк І.Р., Поважний С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок