Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ: методологія системного вивчення і регулювання

ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ: методологія системного вивчення і регулювання

Назва:
ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ: методологія системного вивчення і регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,06 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
академія педагогічних наук україни
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
абрамов Володимир Іванович
УДК 141.7:130.123 (1:316)
ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ:
методологія системного вивчення і регулювання
09.00.03. соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
 
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії оборони України (м. Київ).
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор, академік АПН України, заслужений діяч науки і техніки України Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, ректор, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ананьїн Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації
Національного технічного університету України “КПІ”,
кафедра військово-гуманітарних дисциплін,
завідувач кафедрою
доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, відділ етнополітики,
завідувач відділу
доктор філософських наук, професор
Цюрупа Михайло Володимирович,
Київський інститут туризму, економіки і права, кафедра
філософії, професор
Провідна установа:
Національний технічний університет України “КПІ”,
кафедра філософії, м. Київ
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “24” лютого 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань, 9-ий поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх.
Автореферат розіслано “24” січня 2005 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент | Л.С. Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Початок 1990-х років – унікальний період в історії духовного життя в Україні. Саме в цей час, після проголошення державного суверенітету і здобуття незалежності, в українському суспільстві урізноманітнилося духовне життя, а особливо активізувався процес національного світоглядного і культурного самовизначення. Загальним проявом цього нині, тобто на початку ХХІ–го століття, продовжують залишатися дискусії співвітчизників з питань минулого українського суспільства, його теперішнього стану і перспектив.
Духовна ситуація в сучасній Україні характеризується, отже, складністю, а її розуміння вимагає соціально-філософського аналізу широкого кола проблем соціокультурного забезпечення функціонування держави, серед яких особливо гостро постає проблема політико-ідеологічного забезпечення процесів національної консолідації. Саме в даний час в Україні оформлюються і реалізуються ідеали, зорієнтовані на культурно-політичну ідентичність української нації. Розвиток української державності, потреба вдосконалення її інститутів, осмислення і переосмислення національних інтересів на всіх рівнях соціальної структури суспільства закономірно актуалізують потребу пошуку і визначення ідеологічних і світоглядних орієнтирів духовності українського народу, в тому числі й духовного потенціалу Збройних Сил як органічної соціально-політичної складової державної організації українського суспільства.
Разом з тим світоглядна орієнтація духовних процесів в Збройних Силах України має особливу значущість для функціонування всього суспільства. Адже ця система також активно реформується разом з динамікою державного будівництва. Нині армії різних країн охоплені якісними змінами у характері військової діяльності, котрі включають зростання ролі в ній духовного чинника. Засвідчують це зарубіжні сучасні війни та конфлікти, а також виконання миротворчих завдань військовими контингентами українських Збройних Сил. Останні переконують, що Збройні Сили, як державний інститут, для свого функціонування потребує системи ідеалів, норм, орієнтирів, які відповідали б духовним цінностям українського суспільства, що оновлюються, а це, в свою чергу, посилює вимогливість до духовного потенціалу військ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ: методологія системного вивчення і регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок