Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Архітектурно - просторові особливості формування вулиці Хрещатик в києві (ХІХ-ХХ ст.)

Архітектурно - просторові особливості формування вулиці Хрещатик в києві (ХІХ-ХХ ст.)

Назва:
Архітектурно - просторові особливості формування вулиці Хрещатик в києві (ХІХ-ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія
образотворчого мистецтва і архітектури
Шевцова Галина Вікторівна
УДК 72.03
Архітектурно - просторові особливості формування вулиці Хрещатик в києві
(ХІХ-ХХ ст.)
18.00.01 - теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ 2002


Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник:
- заслужений архітектор України,
доктор архітектури, професор
Асєєв Юрій Сергійович
Офіційні опоненти:
- доктор архітектури, професор
Мардер Абрам Павлович
Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування
Держбуду України,
заступник директора з наукової роботи
- кандидат архітектури, професор
Скорик Лариса Павлівна
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, професор
Провідна установа: ВАТ Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву (ВАТ КиївЗНДІЕП) Державного комітету України з будівництва та архітектури, м. Київ
Захист відбудеться “ 26 ” листопада 2002 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.103.01 в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, 04053, м. Київ,
вул. Смирнова-Ласточкіна, 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури
Автореферат розісланий “ 22 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
кандидат мистецтвознавства, професор
Белічко Ю.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Необхідність проведення дослідження забудови Хрещатика сьогодні очевидна через збільшення обсягів реконструктивних перетворень в центрі Києва. Проектування в міському середовищі неможливо без урахування історичних умов та вивчення архітектурних традицій міста. Історична забудова Києва порушена новобудовами, які часто не пов’язані з оточенням ні масштабно, ні стилістично. Мають місце випадки знесення пам’яток архітектури та історії. Таким чином, поступово руйнуються старі ансамблі центральних вулиць. Отже, сьогоденний стан Хрещатика як конгломерату різночасової забудови є характерним для Києва. Тому і проблеми цієї вулиці здебільшого актуальні для всього історичного центру. Як показано у дисертаційному дослідженні, з другої половини ХІХ сторіччя Хрещатик є своєрідною “точкою відліку” для міста, тобто являє собою осередок якісних змін в характері його забудови. Виходячи з цього, підхід до впорядкування історичного середовища вулиці повинен стати прикладом для Києва. Слід визнати, що при наявності багатьох ідей та пропозицій на сьогодні не існує єдиної концепції щодо подальшого розвитку Хрещатика. Основні принципи реконструктивних втручань в структуру вулиці не вироблено, існує загроза втрати пам’яток архітектури та спотворення всього ансамблю. Коректне вирішення проблем Хрещатика можливе тільки за умови проведення комплексного дослідження його забудови.
Не менш важливою вважається і тема відродження історичної пам’яті киян. Отже поповнення відомостей про втрачену архітектуру Хрещатика є нагальною потребою.
СУТНІСТЬ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМИ полягає у відсутності чіткого визначення архітектурно-будівельних традицій Києва, композиційних, просторових та стилістичних характеристик його історичної забудови, сформованої на межі ХІХ - ХХ сторіч. Через це сьогодні неможливі повноцінна реконструкція та коректне проведення нового будівництва в історичному середовищі міста. Завдяки тому, що Хрещатик значною мірою є уособленням будівельних традицій всього міста, дослідження може не тільки реально допомогти визначити загальну стратегію гармонізації забудови Хрещатика, але й вирішити багато проблем історичного центру Києва загалом.
ЗВ’ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Роботу виконано у річищі загального напряму досліджень кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, пов’язаних з вивченням архітектурної спадщини України та пошуком раціональних шляхів її збереження та адаптації до сучасних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Архітектурно - просторові особливості формування вулиці Хрещатик в києві (ХІХ-ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок