Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З РАННІМИ ФОРМАМИ РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ (Т1-2N0M0)

ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З РАННІМИ ФОРМАМИ РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ (Т1-2N0M0)

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З РАННІМИ ФОРМАМИ РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ (Т1-2N0M0)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ІМ. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
КАЛІНІН ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616.32-00:615.37
ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З РАННІМИ ФОРМАМИ РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ (Т1-2N0M0)
14.01.07 – Онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Антіпова Світлана Володимирівна,
Луганський державний медичний
університет МОЗ України,
завідувач кафедри онкології, радіології та
радіаційної медицини.
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор
Чорний В’ячеслав Олександрович,
Інститут онкології АМН України,
головний науковий співробітник відділу
абдомінальної онкології;
– доктор медичних наук,
Потебня Григорій Платонович,
Інститут експериментальної патології, онкології і
радіобіології ім.. Р.Є. Кавецького НАН України,
завідувач відділу імуномодуляції.
Провідна установа – Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України,
кафедра онкології, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 16 ” травня 2007 року о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (03022, Київ, вул. Васильківська, 45).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР
ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “ ” 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В. Бородай


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У багатьох високорозвинутих країнах рак прямої кишки (РПК) стійко зайняв 6-те місце у структурі онкологічних захворювань, а разом з пухлинами ободової кишки вийшов на 4-те місце. В Україні, як і в західних країнах, зберігається тенденція до росту числа хворих на РПК (Трапезников Н.Н. и соавт, 2005, Шалимов С.А., и соавт., 2005). В Луганській області захворюванність на РПК за останні 30 років зросла у 4 рази і складає 19,1 випадків на 100000 населення.
Найбільш складною проблемою онкопроктології є лікування та реабілітація хворих на рак дистального відділу прямої кишки, коли пухлина локалізована на відстані 4-7 см від анальної складки (Кікоть В.О., Чорний В.О., 1996, Бондарь Г.В., Башеев В.Х., 2003).
Основним методом лікування хворих на РПК залишається хірургічний. До недавнього часу найчастіше виконувалась черевно-промежинна екстирпація у більшості випадків пухлинного ураження прямої кишки. Починаючи з 80-х років послідовно зростала питома вага сфінктерозберігаючих резекцій. Однак, мабуть, найактуальнішою проблемою онкопроктології на сьогоднішній день є підвищення числа органозберігаючих операцій у хворих з ранніми формами РПК. Аналіз даних доступної літератури свідчить, що ці питання менш висвітлені для хворих з ранніми форми РПК (M. E. Arregui., J. M Sackier., 1999, Кікоть В.О., Чорний В.О., 2003). Основним аргументом відмови від виконання органозберігаючих операцій при ранніх формах РПК є думка про не радикалізм подібного втручання. Можливість збереження органу і його функції після органозберігаючих операцій, доповнених хіміо- та променевою терапією, при підтриманні задовільного рівня віддалених результатів дозволила б у значній мірі розв'язати проблему підвищення якості життя хворих на РПК в цілому, позбавити пацієнтів від цілого комплексу негативних психологічних, соціальних і медичних проблем (Fielding L.P., 2006).
Відомо, що ракова пухлина здатна захищати себе від імунітету хазяїна за рахунок синтезу імуносупресорних білків (Бережна Н.М., Чехун В.Ф., 2005). Після операції та у подальшому під час хіміо- та променевої терапії у онкологічних хворих нерідко посилюються метаболічні та імунні порушення, які стають причиною припинення променевої терапії та ризику відновлення пухлинного росту. Це вимагає пошуку додаткових факторів, здатних забезпечити стійку загибель ракових клітин і надати можливість завершити у повному обсязі променеву терапію (Чехун В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З РАННІМИ ФОРМАМИ РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ (Т1-2N0M0)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок