Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні основи і прикладні аспекти застосування добрив у біологічному землеробстві

Теоретичні основи і прикладні аспекти застосування добрив у біологічному землеробстві

Назва:
Теоретичні основи і прикладні аспекти застосування добрив у біологічному землеробстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,68 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Інститут ґрунтознавства та агрохімії
ім. О.Н.Соколовського УААН
Кисіль Володимир Іванович
УДК :631.8:631.58/000.57: 001.891.3:573.6
Теоретичні основи і прикладні аспекти застосування добрив
у біологічному землеробстві
06.01.04 – агрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Харків -2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського, Українська академія аграрних наук (УААН).
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор, БУКА Анатолій Янович, головний науковий співробітник лабораторії органо-мінеральних добрив Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор, КУЛЄШОВ Михайло Миколайович, завідувач кафедри агрохімії Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва;
доктор сільськогосподарських наук, професор ДЕГОДЮК Едуард Григорович, головний науковий співробітник відділу агрохімії та фізіології рослин Інституту землеробства УААН;
доктор сільськогосподарських наук, професор КАВЕЦЬКИЙ Володимир Миколайович, завідувач лабораторії екотоксикології Інституту агроекології та біотехнології УААН.
Провідна установа: Уманська державна аграрна академія, кафедра агрохімії та ґрунтознавства, Міністерство аграрної політики України, м. Умань.
Захист відбудеться 21.11.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.354.01. в Інституті ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН за адресою: 61024, м. Харків, вул.. Чайковського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського,4.
Автореферат розісланий 20.10.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павленко О.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Погіршення в багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні, екологічної ситуації, виникнення проблем з виробництвом безпечних для здоров'я людини продуктів харчування обумовлює необхідність змін у сучасній стратегії землеробства. Очевидно, що шлях подальшої всебічної хімізації сільського господарства повинен коригуватись та змінюватись. Назріла необхідність перегляду деяких традиційних підходів щодо застосування добрив, особливо до стратегії екологізаціі і біологізаціі землеробства. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. В країнах Західної Європи та США випробовуються альтернативні системи землеробства, які не передбачають використання хімічних сполук взагалі. У східноєвропейських країнах і Росії вивчаються різні елементи “біологізації” землеробства. В Україні проводяться дослідження з вивчення ефективності біологічних засобів захисту рослин, біостимуляторів та біогербіцидів (Дегодюк та інш., 1992; Іващенко, Ковеня , 1996; Манівчук, 1996).
Однак, глибоких комплексних досліджень з агрохімічної оцінки “біологізації” землеробства ні за кордоном, а ні у нашій країні поки не проводилось. Теоретичні основи застосування органічних і мінеральних добрив у біологічному землеробстві не розроблені, їх роль як необхідного фактора у формуванні високоякісної рослинницької продукції за біологічної системи землеробства не визначена, шляхи використання не апробовані.
Не досліджені особливості мінерального живлення сільськогосподарських культур за біологічної системи землеробства та його вплив на агрохімічні показники ґрунтів. Теза щодо неприпустимості використання мінеральних добрив при веденні біологічного землеробства не підкріплена вірогідним експериментальним матеріалом.
У зв'язку з цим основною метою наших досліджень була розробка теоретичних і прикладних аспектів застосування добрив у біологічному землеробстві, що актуально не тільки в еколого- економічному відношенні, але і в протидегредаційному, оскільки біологічне землеробство здатне забезпечити одержання високих і кондиціних врожаїв сільськогосподарських культур, попередження деградаційних процесів у ґрунтах та підвищення їх родючості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Теоретичні основи і прикладні аспекти застосування добрив у біологічному землеробстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок